ITALISHTJA

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

ITALISHTJA

Mesazh nga Andi prej 2007-07-14, 17:21

Te mesojme se bashku dicka rreth gjuhes italiane
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-07-16, 19:41

KJO PO!!!
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-07-16, 19:46

cfare te mesoim se esht gjuha me e leht
ne fact ne shqiperi e flasin shum ket gjuh
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-07-16, 19:53

po un e di prandaj the me mir kjo! e flas 99% ne dit. :(
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-07-16, 20:00

po ate nje perqind cfare flet anisa:o
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Andi prej 2007-07-17, 00:38

ketu ftoj anisen qe kur te kete pak kohe te lire te vendosi disa fjale nga italishtja-shqip dhe anasjelltas

fjalet qe perdoren me shpesh,gjithmon nqs se anisa pranon :?:

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-07-17, 02:12

anisa ne kto momente do vetem gjum ( ora 2.10 a.m...) o andi dhe meqe ra fjala... buona notte e sogni d'oro a tutti - endrra te arta te gjithve..:sleep:
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-07-22, 14:25

se non tifa scifo en cuesto terra comando io
nese ti nuk e pelqen ne ket toke komandoi une
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Vizitor prej 2007-07-27, 15:39

un di ta flas mire italishten, por nuk di hic ta shkruaj
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-07-27, 19:18

jurgeni po un e kam shkru shqip po ka kupetim italisht shoku
ishem ne shkoll per te mesuar anglisht , po ne fillim nuk ja kisha iden fare , dhe shkruaja shqip dhe cdo dit delja i pari ne mesime, vetem se kan ca ndryshime ose kupetimet ndryshe, futja nese din si te dish
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Musafir prej 2007-08-03, 13:39

O Dark nuk eshte e vertet qe Italishtja eshte gjuha me lehte dhe kete ta them nga eksperienza pasi po e studjoj ne Itali..atje e flasin shume po pak e din taman...kete ta siguroj icon7
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Guest prej 2007-08-08, 17:32

po nuk esht puna me fol italisht po te mesoim pak se kemi koh pa fol ket gjuhe , dhe ekemi harru se mkur isha ne shqiperi i vogel flisja italisht me mir se shqip , sps shikoja cartanat dhe aty mesohet leht ,
dhe sa per gjuhet e huja , as dhe njenuk esht e leht ta mesosh ,
po ti qe rri ne itali esht venmdi jot te shkruash pak italisht ketu
prego
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Musafir prej 2007-09-12, 19:00

OK
PO SHKRUAJ FJALET E PERDITSHME..
BUONGIORNO,COME STAI?(MIREDITA SI JENI)
BENE,GRAZIE TU?(MIRE FLM PO TI?)
COSA HAI FATTO OGGI DI PARTICOLARE?(CFARE KE BERE NDONJE GJE SOT TE VECANTE?)
MAH NIENTE, SONO ANDATA A SCUOLA, DOPO HO PRANZATO FUORI CON GLI AMICI.LA SERA POI SONO USCITA A FARE UN GIRO.TU INVECE?(ASGJE,KAM IKUR NE SHKOLLE,PASTAJ KAM NGRENE DREKE JASHTE ME SHOQERINE.NE DARKE DOLA TE BEJ NJE XHIRO.PO TI?)
IO LE COSE DI SEMPRE SOLO CHE IERI SERA SONO ANDATA AL CINEMA CON IL MIO RAGAZZO,IL FILM ERA MOLTO BELLO MA TROPPO LUNGO.(UN GJERA TE ZAKONSHME,VETEM SE MBREME SHKOVA ME TE DASHURIN NE KINEMA,FILMI ISHTE SHUME I BUKUR PO TEPER I GJATE.)
SENTI ADESSO IO DEVO ANDARE. CI VEDIAMO DOMANI IN PALESTRA.(TANI ME DUHET TE IKI .SHIHEMI NESER NE PALESTER)
VA BENE ALLORA CI VEDIAMO.CIAO(NE RREGULL ATEHERE SHIHEMI)
CIAO ..
KETO ISHIN THJESHT DISA FJALE,PO DESHET ME SHKRUANI NDONJE FJALE NE SHQIP DHE TIUA PERKTHEJ..
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Andi prej 2007-09-12, 21:09

arla pak a shum shkruaj fjalet qe perdoren me shum atje dhe perkthimin ne shqip.flm

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga >>>@Didex@<&a2 prej 2007-10-07, 01:38

Arla 90
Si perkthehet italisht:
Dua te bej dashuri me ty?
avatar
>>>@Didex@<&a2

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 2
Vendodhja : Anej knej gjithanej
Koha e lire : te rri e te flas per ore te tera
Puna : kush ka punu ndonje her
Registration date : 03/10/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3945

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Musafir prej 2007-12-15, 14:17

>>>@Didex@<&a shkruajti:Arla 90
Si perkthehet italisht:
Dua te bej dashuri me ty?

hahaaha..me fal qe nuk te jam pgj po nuk kisha pare!!1

perkthimi i asaj qe kerkoej eshte:"voglio fare l'amore con te"
Embarassed
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Musafir prej 2007-12-15, 14:17

arla90 shkruajti:
>>>@Didex@<&a shkruajti:Arla 90
Si perkthehet italisht:
Dua te bej dashuri me ty?

hahaaha..me fal qe nuk te jam pgj po nuk kisha pare!!1

perkthimi i asaj qe kerkoje eshte:"voglio fare l'amore con te"
Embarassed
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Eri-B prej 2007-12-15, 23:48

O arla si i thuhet italisht "Ta fus me shapke surratit!"
avatar
Eri-B
Cun Elbasani
Cun Elbasani

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 784
Age : 26
Vendodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Koha e lire : Gjume, Pc, Sex, Drug, Rock 'n roll
Puna : Nxenes part time
Registration date : 06/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 55
<b>Kredite</b> Kredite : 4094

Shiko profilin e anėtarit http://adoleshentet.lovelyforum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Vizitor prej 2007-12-21, 21:26

ta perkthej un Very Happy Very Happy Very Happy

Ti skiacco una shapka nela facca Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Eri-B prej 2007-12-22, 20:30

po shapke pse nuk e perktheve?

Dua dicka qe te shkoje me fjalen surrat sepse facca perkthehet fytyre. Duhet ta perkthesh ashtu sic eshte duke perdorur edhe ne italisht nje arkaizem dhe jo me italishte standarte.
avatar
Eri-B
Cun Elbasani
Cun Elbasani

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 784
Age : 26
Vendodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Koha e lire : Gjume, Pc, Sex, Drug, Rock 'n roll
Puna : Nxenes part time
Registration date : 06/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 55
<b>Kredite</b> Kredite : 4094

Shiko profilin e anėtarit http://adoleshentet.lovelyforum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga vesa88 prej 2007-12-24, 17:16

Voglio fare l'amore con te!>>>@Didex@<&a

vesa88

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 4
Age : 29
Vendodhja : tiron
Registration date : 23/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3864

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga NEO prej 2007-12-25, 14:21

moj goce, ti sapo na erdhe, ci ke keto mendime, heeee????? Very Happy:D:D:D:D:D:D:D

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7495

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Eri-B prej 2007-12-25, 23:07

Po qe kaq e zonja ajo te perktheje ate qe kerkoj une e jo keto budalleqet e tjera qe jane buke me djath.
avatar
Eri-B
Cun Elbasani
Cun Elbasani

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 784
Age : 26
Vendodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Koha e lire : Gjume, Pc, Sex, Drug, Rock 'n roll
Puna : Nxenes part time
Registration date : 06/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 55
<b>Kredite</b> Kredite : 4094

Shiko profilin e anėtarit http://adoleshentet.lovelyforum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga kosta prej 2008-01-02, 20:22

nuk ditkeni mire italisht
une di shume mire ta shkruaj dhe ta flas
p.sh. benvenuto [mireseerdhe]
avatar
kosta

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 117
Age : 26
Vendodhja : Elbasan, Albania
Registration date : 10/09/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3971

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga NEO prej 2008-01-02, 23:48

hahahaa kosat, problemi eshte se tema ka ngec tek pyetja e erit, po u zgjidh ajo, athere mund te flasim per italishten Very Happy

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7495

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ITALISHTJA

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi