Skuadra A.C MILAN

Shko poshtė

Skuadra A.C MILAN

Mesazh nga Andi prej 2008-05-28, 22:34


Skuadra e Milanit eshte themeluar ne vitin 1899

TROFE TE FITUARA NGA MILANI NDER VITE

Kampionate Italiane 1901, 1906, 1907, 1950-51, 1954-55, 1956-57, 1958-59, 1961-62, 1967-68, 1978-89, 1987-88, 1991-92, 1992-93, 1993-94, 1995-96, 1998-99, 2003-2004

Coppa Italia 1966-67, 1971-72, 1972-73, 1976-77, 2002-2003

Supercoppa Italiana 1988, 1992, 1993, 1994, 2004

Coppa Intercontinentale 1969, 1989, 1990, 2007

Supercoppa Europea 1989, 1990, 1994, 2003, 2007

Coppa delle Coppe 1967-68, 1972-73

Champions League 1962-63, 1968-69, 1988-89, 1989-90, 1993-94, 2002-03, 2006-07

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra A.C MILAN

Mesazh nga Andi prej 2008-07-09, 00:24


Adriano Galliani eshte shprehur se ka marre nje faks nga skuadra e Arsenalit e cila ishte shprehur se eshte e gatshme per te hapur tratativat per shitjen e Emmanuel Adebayor.Sipas Gallianit duhet vepruar me kujdes pasi ne loje eshte edhe skuadra spanjolle e Barcelones:
- Nese Adebayor vendos te largohet nga skuadra londineze eshte e kuptueshme se kerkon skuadren e Milanit,por eshte edhe e qarte se nese vjen nje oferte e pa rezistueshme nga skuadra e Barcelones,ateher per te do te ishte e veshtire per ta refuzuar.
Ne strategjine e merkatos te Milanit se fundi shfaqet edhe nje emer i ri ai i sulmuesit rus Roman Pavlyuchenko.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra A.C MILAN

Mesazh nga adiii prej 2008-07-09, 04:25

po patet mundesi me vu aty gjith merkaton e milanit, dhe per portier ca ka bo, po rolandinjon, a do e marin?? f.l.m
avatar
adiii

Online
Offline

Numri i postimeve : 964
Registration date : 04/06/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 8
<b>Kredite</b> Kredite : 3717

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ronaldinjo, pothuajse kuqezi

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-07-13, 13:13

Ronaldinjo thuajse mund tė konsiderohet njė futbollist i Milanit, pėr arsye se menaxheri i tij, Roberto De Asis, ka pranuar tė firmosė me kuqezinjtė njė kontratė deri nė vitin 2010, me njė rrogė prej 6.5 milionė eurosh nė sezon, nga 9 qė kishte kėrkuar fillimisht. Me tė siguruar firmėn e brazilianit, drejtuesi milanist Adriano Galiani duhet tė mbyllė llogaritė me Barcelonėn. Por edhe nga Katalonja vijnė lajme tė mira: drejtuesit spanjollė kanė ulur pretendimet e tyre nga 35 milionė euro nė 25, ndėrkohė qė Milani vazhdon tė ofrojė 20. Gjithsesi, 5 milionė euro nuk janė ndonjė shumė e madhe, aq sa pėr tė penguar ardhjen e asit brazilian nė "Milanelo".
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

RONALDINHO ESHTE I MILANIT

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-07-16, 20:42

Momentalisht mungon ēdo lloj konfirmimizyrtar,por ambienti kuqezi po pėrgatitettė presė yllin e ri,Ronaldinjo. Adriano Galiani i shoqėruar nga ndihmėsit e tij, Arielo Braida dhe Ernesto Bronxeti kanė pasur njė takim tė gjatė dhe frytdhėnės me presidentin e skuadrės katalanase, Joan Laporta. Nga sa pėrflitej nė median italiane Ronaldinjo mund tė quhet njė lojtar i Milanit qė nga mbrėmja e djeshme, pas marrėveshjes qė tė dyja skuadrat kanė arritur ndėrmjet tyre pėr njė shifėr qė pėrflitet tė jetė rreth, 18.5 milionė euro, plus premios qė Barcelona do tė pėrfitonte nga njė paraqitje e mirė e Ronaldinjos me fanellėn e "djajve". Nėse ēdo gjė nga kėto ėshtė e vėrtetė, atėherė, ish-ylli i Barcelonės pritet tė mbėrrijė ditėn e sotme nė Milanelo nga ku do tė bėhet zyrtare edhe transferimi i tij.Shifrat - Nga sa pėrflitej nga burime tė brendshme tė takimit ndėrmjet Milanit e Barcelonės, ēėshtja "Ronaldinjo" ka filluar mbi ofertėn e 10 milionė eurove qė klubi i Silvio Berluskonit kishte paraqitur,ndėrkohė qė kėrkesa e Barcelonės ishte minimalisht 25 milionė euro. Gjithsesi, pas bisedimesh tė gjata, ėshtė mėsuar se marrėveshja mund tė mbyllej fillimisht mbi shifrėn e 18.5 milionė eurove. Nė bazė tė paraqitjeve qė Ronaldinjo do tė tregonte nė "San Siro",skuadra katalanase do tė arrinte tė pėrfitonte edhe 1.5milionė euro tė tjera, nė formė premioje. Nga ana tjetėr, nėse Ronaldinjo do tė zyrtarizohet si njė lojtar kuqezi, atėherė ai do tė pėrfitojė rreth 6.5 milionė euro nė sezon.Misteri i transferimitKur tė gjithė e deklaronin tė mbyllur njė marrėveshje tė tillė, Rafal Juste, njė prej drejtuesve tė Barcelonės ka deklaruar pėr median se, asgjė konkrete nuk ėshtė mbyllur mbi Ronaldinjon: "Bisedimet do tė vazhdojnė pėrsėri, por Ronaldinjo, momentalisht ėshtė ende njė lojtar i yni".
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

RONALDINJO ESHTE I MILANIT

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-07-17, 20:25

Ronaldinjo, i veshur me fanellėn kuqezi ėshtė prej vitesh njė ėndėrr e skuadrės, por mbi tė gjitha e tifozerisė sė Milanit, e cila nga dita e djeshme ėshtė bėrė realitet. Ish-ylli brazilian i Barcelonės, do tė fillojė njė tjetėr aventurė tė rėndėsishme pėr karrierėn e tij. Pas marrėveshjes sė arritur dy net mė parė ndėrmjet zėvendėspresidentit milanist, Adriano Galiani e numrit njė tė katalanasve, Joan Laporta, dje nėmesditė Ronaldinjo i shoqėruar nga delegacioni kuqezi ka mbėrritur nė qendrėn stėrvitore tė Milanit. “Ish-Topi i Artė” ėshtė pritur mes ovacioneve tė 4000 tifozėve, por gjithashtu edhe nga tė gjithė shokėt e tij tė ardhshėm, tė cilėt dje kanė hapur zyrtarisht edhe sezonin e ri futbollistik, 2008-2009.Ronaldinjo ėshtė shprehur i emocionuar pas njė pritjeje tė tillė dhe premton ta shpėrblejė kėtė entuziazėm:“Pas shumė peripecish,tashmė mund tė mshprehem lirshėm se jam shumė i lumtur qė mbėrrij nė Milano. Kisha kohė qė e prisja njė moment tė tillė,ndėrkohė qė tashmė dua tė shijoj kėtė atmosferė elektrizuese. Milani ėshtė klubi numėr njė nė botė nė bazė tė trofeve tė fituar dhe sigurisht qė nuk dua absolutisht tė zhgėnjej besimin e shfaqur nga drejtuesit e skuadrės ndaj meje, por mbi tė gjitha tifozerinė kuqezi, tė cilėn dua ta falėnderoj pėr kėtė pritjemadhėshtore. Nga ana tjetėr,nuk mendoj se kėtu do ta kem shumė tė vėshtirė tė ambientohem, duke qenė se pjesė e kėsaj skuadre janė disa ndėr shokėt e mi mė tė ngushtė si Kaka e Pato, por gjithashtu edhe kampionė tė tjerė si Maldini e Pirlo”, shprehet nė prezantimin e tij tė parė nė Milanelo, ylli brazilian Ronaldinjo, i cili kujtojmė qė do tė firmosė njė kontratė trevjeēare me Milanin pėr njė shifėr prej 6.5 milionė eurosh nė sezon.Adriano Galiani – Nėse Ronaldinjo ėshtė i lumtur qė ka zbritur nė Milano, administratori dhe njėkohėsisht zėvendėspresidenti i Milanit,Adriano Galiani, ėshtė shumė i lumtur qė ka arritur tė mbyllė me sukses njė marrėveshje, e cila pėr muaj me radhė ka qenė nė qendėr tė merkatos evropiane. “Sot (dje) ėshtė njė ditė e madhe pėr ne, e cila mbėrrin pas njė sezoni jo shumė tė mirė. Pas Abiatit, Zambrotės,Antoninit dhe Flaminisė kemi arritur tė sjellim njė tjetėr kampion nė skuadrėn tonė. Tashmė, besoj se jemi tė gatshėm pėr tė synuar titullin kampion dhe Kupėn UEFA. Ronaldinjo? Besoj se lojtari nuk ka nevojė pėr komente tė shumta.Ne si drejtues kishim detyrėn ta sillnim nė Milano, ndėrkohė qė tashmė ia pasojmė atė duarve eksperte tė Karlo Anēelotit. Lojėrat e Pekinit?Ronaldinjo ka shprehur vullnetin pėr tė qenė i pranishėm nė to dhe ne nuk do ta pengojmė”.Karlo Anēeloti – Pas shtatė vitesh, ajo e djeshmja ka qenė padyshim dita e grumbullimi mė e lumtur pėr trajnerin kuqezi. Mbėrritja e Ronaldinjos i ka dhėnė njė tjetėr frymė optimizmikuqezinjve nė arritjen e objektivave tė sezonit tė ardhshėm: “Jam shumė i lumtur qė Ronaldinjo ėshtė zyrtarisht njė lojtar i yni. Do tė jetė njė kėnaqėsi e veēantė pėr mua qė tė stėrvit njė kampion tė kalibrit tė tij. Nga ana tjetėr,jam shumė i sigurt se braziliani do t’i japė njė stimul mė shumė shokėve tė tij tė rinj pėr tė fituar kampionatin dhe Kupėn UEFA”.
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

RONALDNJO ZGJEDH FANELLEN ME NR 80

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-07-22, 21:40

Milan, Ronaldinjo zgjedh fanellėn me numrin 80.Gjatė prezantimit tė fanellės sė re tė Milanit ėshtė zyrtarizuar edhe numri qė do mbajė mbi shpatulla Ronaldinjo. Braziliani do veshė fanellėn me numrin 80, meqenėse ka lindur mė 21 mars tė vitit 1980. Ndėrkaq, zyrtarė tė firmės sė njohur "Adidas" bėjnė tė ditur se qė tani janė prenotuar rreth 11 mijė fanella tė Ronaldinjos me numrin 80.Zgjedhja e Ronaldinjos ėshtė bėrė e ditur nga administratori kuqezi,Adriano Galiani, i cili ka shpjeguar se te Milani nuk i bėhet presion lojtarėve pėr tė lėshuar numrin e fanellėn, duke iu referuar numrit tė fanellės sė mesfushorit Klarens Sedorf, numėr tė cilin e donte ta merrte Ronaldinjo. Duke hasur nė kundėrshtimin e holandezit, braziliani vendosi tė merrte fanellėn kuqezi me numrin 80.
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

FLAMINI ENDERRON TE HYJE NE HISTORIN E MILANIT

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-07-29, 22:29

Matjė Flamini nuk ėshtė njė futbollist qė kėnaqet me pak.Kur ishte fėmijė ėndėrronte tė shikonte Hėnėn,meqenėse ėshtė i pasionuar pas hapėsirės, ndėrsa tani qė ėshtė te Milani ėndėrron tė fitojė kampionatin. I intervistuar nga “Gazzeta dello Sport”, mesfushori francez tregon tė gjitha prapaskenat qė e ēuan te skuadra e “Djallit”.
Ēfarė mesfushori ėshtė Flamini?
Jam njė mesfushor fizikisht i fortė, por nė tė njėjtėn kohė teknik. Motoja ime ėshtė tė luaj sa mė shpejt me topin dhe tė ndėrpres manovrėn e kundėrshtarit.
Pse zgjodhėt Milanin, kur ju kėrkonin Real Madrid, Barcelona dhe Juventusi?
Ka qenė njė vendim i lehtė. Arsenali nuk mė dha mundėsinė tė qėndroja nė Londėr. Milani mė ka kontaktuar duke mė dhėnė menjėherė mundėsin tė ndihesha i rėndėsishėm. Klubet e tjera nuk i kam marrė kurrė nė konsideratė.
Ē’do tė thotė pėr ju tė jesh njė lojtar i Milanit?
Kėtu jam nė klubin qė ka fituar mė shumė nė botė. Pėr mua ky ėshtė njė nder i madh.Dhe si objektiv tė vetėm kam tė futem sa mė shpejt nė historinė e kėtij klubi.
Si ju ėshtė dukur ambienti te Milani?
Ka njė organizim tė madh. Ne lojtarėt trajtohemi si mbretėr.Duhet tė mendojmė vetėm pėr tė zbritur nė fushė.
Ēfarė ndryshimi ka ndėrmjet Anēelotit dhe Vengerit?
Hera-herės Anēeloti mė duket
si njė trajner qė i qėndron mė pranė lojtarėve, pėr mė tepėr ai ėshtė edhe njė fitues i madh. Ndėrsa Venger nuk ėshtė i tillė.
Ēfarė ndjen kur shikon edhe Ronaldinjon te Milani?
Me tė ndihem mirė, gjatė stėrvitjes bėjmė shpeshherė shaka. Jam i sigurt qė ai do t’i japė shumė Milanit.
Kur nuk jeni nė fushė, apo stėrvitje me se merreni?
Shkoj nė kinema, sepse i adhuroj filmat. Dėgjoj shumė edhe muzikė.
Ēfarė do t’ju mungojė nga Londra?
Parqet, kur isha nė Londėr shpeshherė ēlodhesha nė park, ndėrsa kėtu nuk Itali nuk ka.
Cili ėshtė objektivi kryesor qė doni tė realizoni me fanellėn kuqezi?
Titullin kampion Italie. Duke parė skuadrėn qė ka ndėrtuar klubi kuqezi, besoj se do ta realizojmė.
Ēfarė ėndėrronit kur ishit fėmijė?
Tė shkoja nė Hėnė, sepse mė pėlqente hapėsira.
Po sot ēfarė ėndėrroni?
Tė fitoj titullin kampion Italie me Milanin, dhe njė karrierė tė mrekullueshme me fanellėn kuqezi.
AFTESITE
E Djathta 8
E Majta 7.5
Me kokė 6.5
Gjuajtja 7
Starti 7.5
Personaliteti 8.5
Fantazia 7
Karakteri 8
Vizion loje 8.5
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Adriano Galiani ka planifikuar sot njė takim urgjent

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-08-05, 19:44

Pas shkatėrrimit nė miqėsoren kundėr Ēelsit, Adriano Galiani, administratori i deleguar i Milanit, duket se nuk e ka kapėrdirė aspak atė poshtėrim tė skuadrės sė tij, ndaj pėr ditėn e sotme ka planifikuar njė mbledhje urgjente me trajnerin Karlo Anēeloti, nga i cili kėrkon shpjegimet e njė paraqitjeje tė atillė: “Sigurisht, qė Milani i zbritur nė fushė kundėr Ēelsit nuk ėshtė skuadra jonė e vėrtetė, pasi kishim nė dispozicion vetėm njė prej shtatė sulmuesve tanė, por gjithsesi ky fakt nuk e justifikon rezultatin e turpshėm. 5-0 ėshtė njė shifėr qė mė demoralizon shumė, duke parė gjithė sforcimet tona ekonomike pėr tė pėrforcuar kėtė grup lojtarėsh. Ne jemi klubi mė i pasur nė botė pėr sa i takon titujve tė fituar, kėshtu qė paraqitje tė tilla janė tė papranueshme pėr prestigjin tonė. Ditėn e nesėrme kam planifikuar njė takim me trajnerin tonė, Karlo Anēeloti, nga i cili pres shpjegimet e asaj humbjeje”. Mė pas, Adriano Galiani ka sqaruar njė tjetėr problem qė shqetėson aktualisht tifozerinė milaniste, dėmtimin e Kakasė: “Dėmtimi i tij ėshtė nėn kujdesin e rreptė tė stafit tonė mjekėsor (ndėrkohė qė lojtari shprehet se mund tė rikthehet nė stėrvitje vetėm pas dy javėsh).Po ashtu edhe gjendja e Nestės dhe Kaladzes po pėrmirėsohet dita-ditės”.
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Milan-Sheva, dėshton rikthimi nė shtėpi

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-08-23, 13:43

Gjithēka merr fund, por pėr keq ama! Asnjė huazim, as me tė drejtė rikhtimit nė mėnyrė tė detyruar, por vetėm kėrkesė pėr njė shitje me titull pėrfundimtar, dhe jo mė pak se 20 milionė euro. Kushtet e vendosura nga Ēelsi pėr Milanin, pėr ta lėnė tė lirė Andrei Shevēenkon, janė refuzuar nga klubi kuqezi dhe ka dėshtruar kėshtu shpresa e njė rikthimi nė Milano e sulmuesit ukrainas. Milani, nė kėtė aspekt, kthehet nė merkaton e mbrojtėsve: ardhja e tė paktėn njė elementi ėshtė e sigurt. Ky i fundit nuk do tė jetė Radosllav Kovaē, pavarėsisht nga kushtet ekonomike tė blerjes dhe rroga e cilėsuar e pranueshme. Pista tė ēon akoma te Branisllav Ivanoviē, por marrėdhėniet me Ēelsin nuk janė shumė tė qeta, pas dėshtimit tė ēėshtjes “Sheva”. Por njė emėr tjetėr ėshtė edhe ai i Rafael Markezit. Pep Guardiola e ka konsideruar shpesh tė pashitshėm lojtarin, por meksikani i Barcelonės kėrkon tė ketė siguri mbi aktivizimin e shpeshtė me katalanasit nė sezonin e ri. Mė larg, por jo pėr t’u skarcuar, janė ofertat e merkatos braziliane me Tiago Silvėn dhe Aleks Silvėn.

Dhe, nė pritje pėr tė njohur “goditjen” e fundit tė kuqezinjve, mbetet zhgėnjimi pėr Andrei Shevēenkon, akoma edhe njė herė i paaftė pėr t’u liruar nga “prangat” e mikut (ose ish) tė tij Roman Abramoviē. Dėmtimi i Didiė Drogbasė i ka hapur ukrainasit ndonjė mundėsi mė shumė, por tashmė nė mendjen e tij, pas dy viteve tė vėshtira nė Londėr, ishte kthyer menjėherė tė sintonizohej me frekuencat e dashura kuqezi. Me moralin qė tani tė ulur, Sheva rrezikon tė pėrfundojė poshtė nivelit tė barit tė gjelbėr tė “Stemford Brixhit”. Dhe tė mendosh se “Cari i Lindjes” ishte bėrė gati qė nė ndeshjen miqėsore tė kombėtares sė tij, ku luajti 45 minuta. Ėshtė njė stadium qė pret diēka. Qė nė fillim zbavitet, duke bėrė “ola”, pastaj pėrqendrohet te njė djalosh me fanellėn me numrin 7.

Ndoshta djaloshit do t’ia heqin shiritin e kapitenit, por tėrheqja e tij pėr ukrainasit ėshtė gjithnjė e njėjtė. Kur nė fillimin e pjesės sė dytė tė njė miqėsoreje kundėr Polonisė, trajneri i kombėtares Mikhailiēenko zbret nė fushė, Andrei Shevēenkon nė vend tė Andrei Voroninit, mijėra njerėz shtrijnė pamjen, pėr tė parė nėse ėshtė kampioni qė kujtojnė, ose hija e vetvetes qė tregojnė nė Londėr, dhe qė Skolari nuk denjon as ta mbajė nė stol. “Ka shumė nga ai inat nė trup qė mund tė ēajė botėn,” - thonė miqtė e tij. “Nuk e kuptoj se si mund tė mendohet qė nuk jam mė njė futbollist i motivuar,” - thotė Sheva. Pas dy vitesh nė “emigrim”, Shevēenko mezi pret orėn pėr tė vrapuar nė fushė, pėr mė shumė se pesė minuta. Eshtė pikėrisht ky efekt para syve tė atyre qė e shohin: ėshtė sikur tė shohėsh njė tė sėmurė qė del nga shtėpia pas shumė ditėsh. “Mikhailiēenko i kishte thėnė qė do ta aktivizonte nė pjesėn e dytė, ndoshta gjysmė ore. “Unė ndihesha mirė. Njerėzit donin golin tim? Nuk mendova tė shėnoja, por tė vrapoja pėr 45 minuta.” Njė sakrificė e kotė me sa duket, qė ia ndėrpreu nė momentin mė tė mirė, Ēelsi dhe Abramoviēi.
sportishqiptar.
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ZYRTARIZOHET KALIMI I SHEVES TE MILANI

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-08-24, 20:30

Pas njė lufte tė fortė krahu ndėrmjet presidentit tė Ēelsit, Roman Abramoviē, dhe atij tė Milanit, Silvio Berluskoni,mė nė fund Andri Shevēenko ėshtė zyrtarisht futbollist i klubit italian. Kėtė lajm e ka konfirmuar edhe vetė administratori kuqezi, Adriano Galiani. I intervistuar drejtpėrsėdrejti nga “Milan Channel”, ai ka deklaruar se Sheva qė nesėr do tė vijė nė Milano, pėr tė veshur fanellėn kuqezi tė Milanit.“Pas njė serie telefonatash,qė kanė zgjatur pothuajse gjithė ditėn, mė nė fund kemi arritur marrėveshjen me Ēelsin. Andri do rikthehet nė shtėpi. Madje, ai do jetė nė Milano qė nesėr. Tė hėnėn do i nėnshtrohet vizitave mjekėsore, e mė pas do firmosė kontratėn pėr tu vendosur pėrfundimisht nėn urdhrat e trajnerit Karlo Anēeloti. Arritėm ta sjellim nė shtėpi futbollistin qė ka bėrė mė shumė gola nga tė gjithė gjatė 50 viteve tė fundit. Presidenti Berluskoni dhe unė jemi shumė tė lumtur pėr kėtė. Tė njėjtin gėzim ndan me ne edhe kreu ynė i pankinės. Por mendoj se ky rikthim nė shtėpi gėzon edhe tifozėt kuqezi.Them se Milani ėshtė i vetmi klub nė botė, qė ka nė organikėn e tij tre fitues tė ‘Topit tė artė’. Tani qė Andri ėshtė kthyer nė shtėpi, si tifoz i Milanit unė ndihem vėrtetė i lumtur. Me Shevēenkon kam folur 48 herė gjatė tri orėve tė fundit. Duke filluar qė nesėr mbrėma, Andri Shevēenko do jetė nė Milano,pėr tė rinisur jetėn e tij si futbollist i Milanit. Ai gaboi qė u largua, por besoj se tani e ka kuptuar qė kjo ėshtė shtėpia e tij e vetme”, tha drejtuesi kuqezi, Galiani.
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra A.C MILAN

Mesazh nga Sajmiri prej 2008-08-29, 12:46

SENDEROS “Milani, njė ėndėrr
qė u bė realitet”
Klubi kuqezi ka zyrtarizuar blerjen nė formė huazimi tė mbrojtėsit tė Arsenalit, Senderos. Ndėrkaq, mbrojtėsi zviceran ka nisur dje stėrvitjen me skuadrėn e tij tė re: “Transferimi im ka ndodhur shumė shpejt, – ka thėnė Senderos, – te Milanit tė gjithė janė njerėz tė thjeshtė dhe qė nė fillim mė kanė bėrė tė ndihesha si i shtėpisė. Milani dėshiron tė kthehet sa mė shpejt nė Ligėn e Kampioneve dhe unė do tė bėj tė pamundurėn pėr ta ndihmuar. Kur do mė shikoni nė fushė?Tė shohim, mė parė duhet tė bėj disa teste, do tė stėrvitem pėr dy javė dhe pasi tė jem konsultuar me stafin mjekėsor, do vendosim sė bashku se kur do futem nė fushė”, pėrfundoi mbrojtėsi i ri i kuqezinjėve.
avatar
Sajmiri
Administrator
Administrator

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 34
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 3930

Shiko profilin e anėtarit http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra A.C MILAN

Mesazh nga elisa prej 2008-10-16, 16:22

rroft milani!njish esht!
avatar
elisa
ńš ÖrŠļńåR„ GļRl
ńš ÖrŠļńåR„ GļRl

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 365
Age : 25
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : pc,muzike
Puna : hehe edhe ate kam mangut...
Registration date : 21/09/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 2
<b>Kredite</b> Kredite : 3655

Shiko profilin e anėtarit http://www.cami-bordonaba.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra A.C MILAN

Mesazh nga snaiper prej 2009-05-04, 22:35

Kaka sezoni tjeter per Real Madridin0 KomenteBabai/agjenti i superyllit tė Milanit, Ricardo Kaka, ka deklaruar se nė sezonin e ardhshėm braziliani do tė jetė lojtar i Real Madridit.Derisa ėshtė spekuluar se Kaka ėshtė shėnjestra kryesore e Florentino Perezit, babai i tij Bosco Leita, u ka thėnė mediave se ish-lojtari mė i mirė nė botė nė sezonin qė vjen do ta veshė fanellėn e Los Blancos.
“Kaka do tė luajė pėr Real Madridin e Florentino Perezit”, ka deklaruar Bosco. Sė shpejti pritet qė Perez tė mbajė takime me zėvendėspresidentin e Milanit, Adriano Galliani, dhe me presidentin Silvio Berlusconi, pėr tė diskutuar ēmimin e lojtarit, tė cilin presidenti i ardhshėm i Mbretėrve pretendon ta ulė nga 60 milionė nė 50 milionė euro.
avatar
snaiper
V.I.P
V.I.P

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 303
Age : 34
Vendodhja : ne vendin e shqiponjave
Koha e lire : internet,sport,
Puna : programator cnc
Registration date : 13/04/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3749

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra A.C MILAN

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi