A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Shko poshtė

A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga Musafir prej 2008-03-31, 19:09

Psikologjia eshte nje dege qe ndihmon shume per te kuptuar njeriun dhe natyren e tij.
Mendoni se kjo duhet te ishte nje lende shkollore apo eshte dicka teper specifike per tu mesuar ne nje gjimnaz??
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga NEO prej 2008-04-01, 11:45

une them qe duhet te jete si lende ne shkolle. di qe filozofia eshte si lene ndersa psikologjia nuk e di eshte apo jo. se per cfare ju duhet filozofia une se kam marre cesh asnjehere, prandaj tere shqiptaret kane dale filozofe te medhenj Very Happy

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7374

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga prikeni prej 2008-04-01, 21:30

por cfar te duhet teoria ,, kur ne shqiperi kan praktiken qene klasen e 8 ,, per mua nuk duhet se ne jemi te praketikes edhe jo shum te toris ......
avatar
prikeni
pc + pc = shejtan
pc + pc = shejtan

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 60
Vendodhja : atje ku kam qen
Koha e lire : ateje ku me pelqen
Puna : paradite bushim ,mbazdite pa pun..
Registration date : 28/03/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 15
<b>Kredite</b> Kredite : 3665

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga NEO prej 2008-04-01, 22:23

psikologjia te ndihmon priken per te kuptuar jeten dhe mos te besh gabime. dhe nese nje prind nuk ka disa nocione se si mund te edukohet nje femije, athere eshte e kote dhe shoqeria do degradoje perdite e me shume, sic po ndodh sot. duhet theksuar fakti qe dhe shkolla nuk mund te mbaje e vetme peshen per edukimin e te rinjeve.....

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7374

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga prikeni prej 2008-04-02, 10:49

jam plotesishet dakort me ty.. por ketu nuk eshte fjala per te futur nje len de re , edhe e keqa eshte se ketu mungon senci i te me suarit, edhe shkolla eshte kthyer ne nje biznes, ku mesuesit shikojn qe te fitojn lek ,ne vend qe te japin die .. edhe keshtu hy ne pun fjala e urt,,, qe peshku qelbet nga koka edhe jo nga bishti,,,,,, apo jo .....
avatar
prikeni
pc + pc = shejtan
pc + pc = shejtan

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 60
Vendodhja : atje ku kam qen
Koha e lire : ateje ku me pelqen
Puna : paradite bushim ,mbazdite pa pun..
Registration date : 28/03/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 15
<b>Kredite</b> Kredite : 3665

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga NEO prej 2008-04-02, 13:29

ashtu eshte, po prap une jam i mendimit se nese ata qe frekuentojne shkollen te kene interes me te larte ndaj saj athere sbesoj se mesuesit do kerkonin lek. ata qe kerkojne mesime private, shkojne ne keto kurse me faktin qe aty do mesojne, kur ne fakt keto gjera qe do mesojne jane te njejtat me ato qezhvillohen ne shkolle. per me teper mesuesit nuk kane faj. po te marresh ate rroge qe marrin ata dhe duke marre parasysh faktin me veshtiresite qe ata perballen cdo dite, shkatrrim nervash me adoleshentet, pluhri i shkumsit etj. athere cdo kush do mundohej te marre dicka me shume ne cdo menyre te mundshme.

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7374

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga donjeta-teen angeles prej 2008-10-28, 22:28

-Definitivisht qe po,un per 1 vit psikologjin e kam pas si lend shkollore,dhe padyshim me ka ndihmuar shum,
edhe patjeter duhet qe qdo shkoll si ne Kosove ashtu edhe ne Shqiperi te ket psikologun e shkolles.
avatar
donjeta-teen angeles

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 169
Age : 26
Vendodhja : Kosove
Koha e lire : Lexoj,ne internet,dal te eci dhe flas me shoqen time me te mire,degjoi muzik,shikoi tv etj etj.
Puna : N'shkoll
Registration date : 28/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 9
<b>Kredite</b> Kredite : 3452

Shiko profilin e anėtarit http://www.freewebs.com/casiangeleskosova

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga Ada prej 2008-10-29, 11:58

Mendon qe psikologjia duhet te jet lend ne qdo shkoll sepse na ndimin shum.
Donjeta do te isht mir qe qdo shkoll ta kisht psikolog po mir do isht ti rrisnin rrogat e profesorave e pastaj te vinte me shum se nje psikolog se te gjtha kan nevoj per te haha Very Happy nje nuk mund te kontrollj te gjith shkollen Very Happy Very Happy
avatar
Ada
Ylli Hapsires
Ylli Hapsires

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 162
Age : 27
Vendodhja : ne mars
Koha e lire : luaj me alien
Puna : vėshtroj hapsiren mos po na sulmon dikush
Registration date : 25/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 3487

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga donjeta-teen angeles prej 2009-02-22, 15:51

Dijada tash ti ke Psikologji,un nuk kam pasur ne klas te 10 ndersa ti tash ne klas te 11..
Un mendoi thjesht se ,eshte e mir per qdo njeri
avatar
donjeta-teen angeles

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 169
Age : 26
Vendodhja : Kosove
Koha e lire : Lexoj,ne internet,dal te eci dhe flas me shoqen time me te mire,degjoi muzik,shikoi tv etj etj.
Puna : N'shkoll
Registration date : 28/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 9
<b>Kredite</b> Kredite : 3452

Shiko profilin e anėtarit http://www.freewebs.com/casiangeleskosova

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga GENTA prej 2010-02-19, 17:54

UNE MENDOJ QE DUHET TE JETE PSIKOLOGJIJA LENDE SHKOLLORE
avatar
GENTA

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 176
Age : 26
Vendodhja : tiran
Registration date : 06/02/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3145

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga dreamysmart prej 2010-05-18, 19:09

edhe une jam e mendimit se psikologjia duhet te jete si lend ne shkolle.filozofia eshte dhe behet vetem ne vit te 4.nuk mendoj se eshte kot filozofia,un personalisht mezi po e pres:))sivjet,per vitet e para qe erdhen nga shkollat 9 vjecare,jane shtuar disa lende te reja por qe mua me duken pa pike kuptimi.sikur te kishin vendosur psikologjine do i kishin bere nder ktij brezi,jane mos o zot....sigurisht qe psikologjia kerkon nxenes te zgjuar,por po te mos ishte nje liber shum voluminoz psh,dhe te kishte ca gjera te rendesishme qe duhet ti dime,do ishte sh mire
avatar
dreamysmart

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 328
Age : 25
Vendodhja : jo atje ku dua..
Koha e lire : lexoj libra kohe e pa kohe...
Puna : te shkoj ne shkolle :P
Registration date : 29/04/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3287

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te jete psikologjia lende shkollore

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi