cfar eshte jeta ???????

Shko poshtė

cfar eshte jeta ???????

Mesazh nga prikeni prej 2008-03-28, 13:55

Jeta ėshtė si njė udhėtim me
tren:
Shpesh hypet e zbritet, ndodhin aksidente...ne disa ndalesa ndodhin
surpriza te kėndshme ne disa te tjera disa te pakendshme
Kur lindim dhe hypim ne tren takojme njerėz ne cilėt besojme
qe na shoqerojne pergjate gjithė udhetimit :Prinderit Tane

Por fatkeqėsisht e vėrteta ėshtė komplet ndryshe:
Ata zbresin ne njė stacion dhe na lėnė pa dashurinė dhe afeksionin e tyre, pa
shoqėrinė e tyre

Edhe pse shumė te tjerė hypin ne kėtė tren dhe bėhen shumė te rėndėsishėm pėr
ne: Janė motrat vellezerit, miqte tanė dhe gjithė persona shumė te dashur pėr
ne

Disa nga kėta qe hipin e konsiderojnė kėtė udhėtim si njė shetitje
Disa te tjerė gjejne nga ky udhėtim vetėm trishtim
Ka nga ata qe hipin ne kėtė tren me dėshirėn e madhe pėr te ndihmuar ata qe
kanė nevojė
Dikush le njė shije te hidhur kur zbret
Dikush hipen dhe zbret aq shpejt saqė vėshtirė te vėmė re prezencen e tij
Dikush na bėn te habitemi kur zbret dhe na le tė bėjmė kėtė udhtim vetėm
Ka nga ata qe do dėshironim te udhetonim por qe vendi pranė tyre ėshtė i zėnė
Por nuk duhet te shqetesohemi kėshtu ėshtė udhėtimi..plot me sfida,
endrra,fantazi,shpresa...por pa kthim mbrapa
Kėrkojmė te bėjmė kėtė udhėtim ne mėnyrėn me te mirė te mundshme.
Kėrkojmė tė shkojmė mirė me te gjithė ata qe bėjnė pjesė ne kėtė udhėtim dhe
kėrkojmė me te miren nga ta
Kujtojmė qe ne kėtė udhėtim ka nga ata qe do kenė nevojė pėr ne
sikunder edhe ne pėr ata, qoftė edhe pėr njė fjale te mirė..udhėtimi ėshtė i
gjatė
Misteri i gjithė kėtij udhėtimi ėshtė se asnjėherė nuk e dimė se kur do zbresim
pėrfundimisht dhe gjithashtu se kur personat qe na shoqerojne do duhet ta
bėjnė, sikunder edhe personi qe do kemi pranė nuk dimė se kur do ti duhet te
zbresi
Unė mendoj se do me vi shumė keq kur te vi momenti qe do mė duhet te zbres nga
treni...jam e bindur
Ndarja me miqte qe kam takuar gjatė kėtij udhėtimi do jetė e dhimbshme
Ndarja me njerzit me te dashur do jetė shumė e trishte
Por shpresoj qe herėt a vonė te gjithė do zbresim ne stacionin qendror me njė
valixhe qe para se te niseshim nuk e kishim
Dhe ajo qe me bėn te ndihem mirė ėshtė fakti qe kam kontribuar sadopak pėr te
mbushur bagazhin e secilit

Ju..miqte e mi mundohemi te bėjmė te pamunduren qe te jetė njė udhėtim qe tia vlej...Tė
mundohemi qe kur te na duhet te zbresim tė kemi lėnė njė vend bosh qe do tė
kujtohet gjithmonė me nostalgji dhe me kujtime te bukura pėr ata qe do duhet te
vazhdojnė udhetimin pas nesh


TE GJITHE ATYRE QE BEJNE PJESE NE TRENIN TIM I UROJ UDHETIM TE MBARE!!
PRIKENI julutem biletat?????????????
mos harroni se eshte se edhe ne jemi pjes e kesaj jete ?
avatar
prikeni
pc + pc = shejtan
pc + pc = shejtan

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 60
Vendodhja : atje ku kam qen
Koha e lire : ateje ku me pelqen
Puna : paradite bushim ,mbazdite pa pun..
Registration date : 28/03/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 15
<b>Kredite</b> Kredite : 3725

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: cfar eshte jeta ???????

Mesazh nga anisa_3 prej 2008-03-28, 15:29

uauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..... :)
avatar
anisa_3
100 % Shqiptare
100 % Shqiptare

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 540
Age : 34
Vendodhja : greece
Koha e lire : ...
Puna : ...
Registration date : 10/10/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 30
<b>Kredite</b> Kredite : 3907

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: cfar eshte jeta ???????

Mesazh nga NEO prej 2008-03-29, 00:50

une kam ngel pa fjale.....
:bravo: priken

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: cfar eshte jeta ???????

Mesazh nga IDEAL-BOY prej 2009-01-21, 09:43

jeta e gjat gjatesija e shkurter jeto cdo dit cdo ore cdo minut cdo sekond sikur kjo do jet e fundit ...e dim te gjithe qe jeta eshte rrug me kthesa nga materniteti ne varreza
avatar
IDEAL-BOY

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 33
Vendodhja : athens
Koha e lire : :p
Puna : pun sa per vete
Registration date : 21/01/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 4
<b>Kredite</b> Kredite : 3416

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: cfar eshte jeta ???????

Mesazh nga IDEAL-BOY prej 2009-01-21, 09:44

mos ngurojm anjhere te bejm gjerat qe na pelqejne
e do kuptojm qe ja vlejti
avatar
IDEAL-BOY

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 33
Vendodhja : athens
Koha e lire : :p
Puna : pun sa per vete
Registration date : 21/01/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 4
<b>Kredite</b> Kredite : 3416

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: cfar eshte jeta ???????

Mesazh nga donjeta-teen angeles prej 2009-02-20, 20:59

Uaa ngela pa fjal me te vertet...
Faleminderit..
Po eshte e vertet qdo gje qe that,sidomos kur mbesim pa prinderit,un kam mbetur pa Nenen time tash e 3 muaj.
Ndihem e vetmuar..
Por gjithsesi Faleminderit shumm Prikeni
avatar
donjeta-teen angeles

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 169
Age : 26
Vendodhja : Kosove
Koha e lire : Lexoj,ne internet,dal te eci dhe flas me shoqen time me te mire,degjoi muzik,shikoi tv etj etj.
Puna : N'shkoll
Registration date : 28/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 9
<b>Kredite</b> Kredite : 3512

Shiko profilin e anėtarit http://www.freewebs.com/casiangeleskosova

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: cfar eshte jeta ???????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi