MĖSUES TĖ DASHUR, GĖZUAR FESTEN

Shko poshtė

MĖSUES TĖ DASHUR, GĖZUAR FESTEN

Mesazh nga Adem Berisha prej 2008-03-07, 15:46

Me kėnaqėsi tė veēantė, me rastin e 7 Marsit - Ditės sė mėsuesit, pėrcjell urimet e mia mė tė mira pėr gjithė mėsuesit shqiptarė si pishtar drite tė cilėt gjatė gjithė periudhave tė historisė, nuk u kursyen, pavarėsisht kushteve dhe rrethanave jo tė favorėshme, vetėm e vetėm qė popullin e tyre tė mos e lenin nė errėsirė.
Uroj qe sė paku nė kėto kohėra, puna dhe pėrkushtimi i tyre tė shpėrblehet nė mėnyrė adekuate.

"Mėsues tė dashur o fanar drite
dituritė ju qė shpėrndani,
gėzonju e kėnaqnju ju kėsaj rrite
kurr nga vetja mos e ndani.

Puna e mbarė juve ju qoftė
kurr suksesi mos tė mungojė,
bashkė me fėmijėt zoti ‘u bekoftė
gjithė tė mirat ju dėshiroj".


(. . . Tė priftė e mbara shkolla ime)
avatar
Adem Berisha
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 70
Vendodhja : Rahovec -Kosovė
Koha e lire : shkrime tė kohėpaskohėshme
Puna : punė administrative
Registration date : 05/09/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 2
<b>Kredite</b> Kredite : 3916

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com; http://ademgjurgjeviku.shqipo.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi