A duhet te adoptohet nje femije?

Shko poshtė

A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga Musafir prej 2008-01-23, 20:41

Mendoni se eshte dicka e mire te adoptohet nje femije,apo mendoni se ai /ajo nuk do ta ndjej kurre veten ne familje?? Do te ndjehej si i huaj qe ndodhet aty thjesht per meshire??
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga NEO prej 2008-01-28, 22:37

ai tere kohes do ta ndjeje veten te huaj. Dhe kur te arrij je moshe do te thote: Tani do kerkoj prindrit e mi... Dhe cfare do besh ti? Asgje. Nuk ja ndalon dot.
Para se te adoptosh nje femije duhet te mendosh fare mire dhe pasojat qe mund te lindin ne te ardhmen.....

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga anisa_3 prej 2008-01-29, 20:32

besoj se duet ta adoptosh nje femije..pse jo?!
une po te kisha mundesine do adoptoja..
kane te drejte per nje familje dhe ata dhe nqs dikush i ka mundesite pse jo.
nese do ndjehet i huaj ap jo mvaret nga ngrohtesia qe do kete nga familja...
une kam degjuar plot raste nga femije qe jane te adoptuar dhe jane te kenaqur nga famlja e tyre dhe nuk e mendojne fare qe nuk jane prinderit e tyre te vertete...
avatar
anisa_3
100 % Shqiptare
100 % Shqiptare

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 540
Age : 34
Vendodhja : greece
Koha e lire : ...
Puna : ...
Registration date : 10/10/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 30
<b>Kredite</b> Kredite : 3907

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga Eri-B prej 2008-01-29, 23:47

As qe ia kam idene
avatar
Eri-B
Cun Elbasani
Cun Elbasani

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 784
Age : 26
Vendodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Koha e lire : Gjume, Pc, Sex, Drug, Rock 'n roll
Puna : Nxenes part time
Registration date : 06/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 55
<b>Kredite</b> Kredite : 4033

Shiko profilin e anėtarit http://adoleshentet.lovelyforum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga Andi prej 2008-02-26, 21:45

per ciftet qe nuk arrijne te bejne nje femij, adobtimi eshte dicka ngushelluese per ta.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9453

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga anisa_3 prej 2008-02-26, 23:08

jo vetem per ciftet qe nuk bejne femije por edhe per ata qe kane kushte ekonomiike..pse jo..
avatar
anisa_3
100 % Shqiptare
100 % Shqiptare

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 540
Age : 34
Vendodhja : greece
Koha e lire : ...
Puna : ...
Registration date : 10/10/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 30
<b>Kredite</b> Kredite : 3907

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga NEO prej 2008-02-27, 13:36

drejt e ke anisa_3, po problemi qendron se cfare do ndodhe ne te ardhmen me te....

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga anisa_3 prej 2008-03-01, 16:10

cfare do ndodhi mo andi??asgje..
nuk e kuptoj cfare mund te ndodhe???
avatar
anisa_3
100 % Shqiptare
100 % Shqiptare

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 540
Age : 34
Vendodhja : greece
Koha e lire : ...
Puna : ...
Registration date : 10/10/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 30
<b>Kredite</b> Kredite : 3907

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga MrBeni prej 2008-03-01, 22:43

Nvaret ndonjeher duhet te adoptohet nese si ka prinderit .
avatar
MrBeni

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 17
Age : 32
Registration date : 05/02/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3762

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga NEO prej 2008-03-02, 13:02

MrBeni, problemi eshte qe nese ai do adoptohet, neser pasneser ai do niset per te kerkuar prindrit e tij. Dhe si do te te vije ty? qe e rrite, e shkollove, i dhe gjithcka? Prandaj jam skeptik ndaj biresimit. Sigurisht qe edhe asaj kategorie nuk duhet tu privohet jetesa ne familje por duhet te mendosh dhe per te ardhmen....

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga anisa_3 prej 2008-03-03, 03:49

po mir o don sipas mendimit tend ato femije te mos adoptoen?po te ishe i ose une ne vindin e tyre..???
po ti edhe po e kerkoj familjen e tij eshte dicka logjike por ai femi dashurine qe ka per familjen qe e ka rritur nuk e hedh poshte...jane dy dashuri te ndryshme tjeter per prinderit e tij te vertete e tjeter per familjen..
avatar
anisa_3
100 % Shqiptare
100 % Shqiptare

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 540
Age : 34
Vendodhja : greece
Koha e lire : ...
Puna : ...
Registration date : 10/10/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 30
<b>Kredite</b> Kredite : 3907

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga NEO prej 2008-03-03, 12:06

nuk e di, mbase ke te drejte

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga prikeni prej 2008-03-28, 16:04

HARROJE KURR KURR,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
avatar
prikeni
pc + pc = shejtan
pc + pc = shejtan

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 60
Vendodhja : atje ku kam qen
Koha e lire : ateje ku me pelqen
Puna : paradite bushim ,mbazdite pa pun..
Registration date : 28/03/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 15
<b>Kredite</b> Kredite : 3725

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga agim prej 2008-08-22, 11:13

asnje her sduhet te adaptohet
avatar
agim

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 31
Age : 24
Vendodhja : shkup
Koha e lire : sa dush pa kufi
Puna : hiq tere diten nshpi
Registration date : 19/08/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3566

Shiko profilin e anėtarit http://www.gimch3.piczo.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga elisa prej 2008-10-17, 17:51

me mire te adoptosh nje femije,sesa ta lesh ne nje jetimore te nddyre.Mendoj se ska asgje te keqe adoptimi!
avatar
elisa
ńš ÖrŠļńåR„ GļRl
ńš ÖrŠļńåR„ GļRl

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 365
Age : 25
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : pc,muzike
Puna : hehe edhe ate kam mangut...
Registration date : 21/09/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 2
<b>Kredite</b> Kredite : 3594

Shiko profilin e anėtarit http://www.cami-bordonaba.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga Princess prej 2008-10-17, 18:22

nese dikush do shum nje vajz do ishte ne gjendje ta linte ???(nuk e di tregoni) do e leje dashurin e jetes nese ajo nuk do te mund te kishte femij ????????
avatar
Princess

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 28
Age : 28
Vendodhja : Canada
Registration date : 17/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3504

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga NEO prej 2008-10-17, 23:21

princess, eshte e veshtire kjo dihet, por ama jeta nuk shtyhet pa femije pasi kjo gje eshte dhe thelbi i familjes.martesa, trashegimia jane disa faktore determinante ne jete. Gjithsesi do kishte nje menyre qe te miratohej nga te gjitha palet.

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga Princess prej 2008-10-18, 11:30

Pajtohem me ty at mund ta vendosin vet nese duan apo jo ...
avatar
Princess

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 28
Age : 28
Vendodhja : Canada
Registration date : 17/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3504

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga donjeta-teen angeles prej 2008-10-28, 22:31

-Po,un mendoj se po...pse jo....pse???
avatar
donjeta-teen angeles

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 169
Age : 26
Vendodhja : Kosove
Koha e lire : Lexoj,ne internet,dal te eci dhe flas me shoqen time me te mire,degjoi muzik,shikoi tv etj etj.
Puna : N'shkoll
Registration date : 28/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 9
<b>Kredite</b> Kredite : 3512

Shiko profilin e anėtarit http://www.freewebs.com/casiangeleskosova

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga Ada prej 2008-10-29, 11:48

nese nuk mun te ken femij nje qift pse mos ta adoptojn nje femij...
edhe nese kan femij mendoj qe do te isht keq sikur ta marri nje..
avatar
Ada
Ylli Hapsires
Ylli Hapsires

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 162
Age : 27
Vendodhja : ne mars
Koha e lire : luaj me alien
Puna : vėshtroj hapsiren mos po na sulmon dikush
Registration date : 25/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 3547

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga donjeta-teen angeles prej 2009-02-22, 15:41

E kam dit Dijad,qe ke me than keshtu
uauahuah
avatar
donjeta-teen angeles

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 169
Age : 26
Vendodhja : Kosove
Koha e lire : Lexoj,ne internet,dal te eci dhe flas me shoqen time me te mire,degjoi muzik,shikoi tv etj etj.
Puna : N'shkoll
Registration date : 28/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 9
<b>Kredite</b> Kredite : 3512

Shiko profilin e anėtarit http://www.freewebs.com/casiangeleskosova

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga dreamysmart prej 2010-05-18, 19:31

une them se duhet te adoptohet

prinderve qe nuk mund te bejne femije do iu dukej jeta sketerre.shtepi pa kalamaj,ska gezim..atere pse te mos adoptojne nje?nuk mund te flas se me cforce do e duan,po besoj se do e duan perderisa e kerkuan aq shume sa dhe e adoptuan.
kurse sa per femijen,vertet neo,do vije nje dite qe ai do niset te kerkoje prinderit e tij biologjike,por ku eshte e keqja ktu,ai ka te drejte ti njohe.prinderit adoptues duhet ta ken marre parasysh edhe kete qe ne fillim,duhet tua kete marre mendja qe te mbaje nje te fshehte te tille do ishte e pamundur.
po ta ve veten ne rastin e te dyja paleve,sikur te isha e detyruar nga rrethanat edhe une do kisha adoptuar,dhe sikur te isha nje femije i adoptuar,do ta doja shume familjen qe me rriti,nje dite do ti kerkoja ata qe me linden,por per te jetuar do vazhdoja te jetoja me ata qe me rri
ten
avatar
dreamysmart

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 328
Age : 25
Vendodhja : jo atje ku dua..
Koha e lire : lexoj libra kohe e pa kohe...
Puna : te shkoj ne shkolle :P
Registration date : 29/04/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3347

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet te adoptohet nje femije?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi