GEZUAR 28 NĖNTORIN

Shko poshtė

GEZUAR 28 NĖNTORIN

Mesazh nga Adem Berisha prej 2007-11-27, 17:52

O JU -at e mia,
duke u lutur pėr JU dhe gjithė shqiptarėt kudo qė ndodhen, qe tė pėrjetoni gjithė knaqėsitė dhe gjithė tė mirat e mundėshme nė jeten TUAJ, nga zemra dhe thellėsia mė e madhe e shpirtit tim, JU UROJ GĖZUAR festen e trefishtė kombtare - 28 NĖNTORIN, Diten e Flamurit, Diten e Pavarėsisė sė Shqipėrisė (dhashtė zoti shpejt edhe tė Kosovės) dhe Ditėlindjen e heroit tonė tė madh kombtar ADEM JASHARIT.
Edhepse kėtu, ndoshta por edhe pa ndoshta, nuk ėshtė vendi adekuat pėr krijime poetike, unė po JU uroj festen edhe me poezinė :

KRENARIA NDERSHEKULLORE

Njėzet e tetė Nėntori
rroftė gjerė nė pakufi,
ėshtė Dita e Flamurit
shumė luftėrave qė u ka pri.

Krenari ndershekullore
e kishim e do ta kemi,
me te i tregojmė gjithė botės
kush, nė tė vėrtetė na jemi.

Jem’ bijtė e asaj shqipeje
ndėr shekuj me gjak tė larė,
kurr nuk u gjinjėzuam
prore mbetem krenarė.

Sot flamuri jonė
tjetėr mision ka,
tė na prij nė fitore
mbi projekte tė mėdha.

Nė ēdo njėzet e tetė nėntor
JU kėndoni e festoni,
shqipen dykrenare
sa mė lartė ta qoni.

Le tė valojė e bekuara
si nė kohė tė Skėnderbeut,
forcė e krenari
le t’i sjellė Atdheut.
avatar
Adem Berisha
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 70
Vendodhja : Rahovec -Kosovė
Koha e lire : shkrime tė kohėpaskohėshme
Puna : punė administrative
Registration date : 05/09/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 2
<b>Kredite</b> Kredite : 3916

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com; http://ademgjurgjeviku.shqipo.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: GEZUAR 28 NĖNTORIN

Mesazh nga Andi prej 2007-11-27, 18:04

un do shtoja nje feste e katerfisht se perfshihet edhe pavarsia e Kosoves,qe te gjithe po e presim te bashkuar dhe me padurim,

xhaxhi adem gjithmone shkrimet qe ju beni zene vend dhe jane te sakta kudo qe ato shkruhen.

ju uroj juve dhe te gjith antarve ketu gezuar festen e 28 nentorit.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9453

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: GEZUAR 28 NĖNTORIN

Mesazh nga NEO prej 2007-11-27, 23:10

edhe une uroj te gjithe shqiptaret kudo ndodhen GEZUAR 28 NENTORIN

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: GEZUAR 28 NĖNTORIN

Mesazh nga blerta prej 2007-11-28, 08:28

hajt gezuar festen edhe nga une por pak me vonese :scratch:


avatar
blerta
Shkodrane ne Shpirt
Shkodrane ne Shpirt

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 39
Vendodhja : london
Registration date : 10/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3972

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: GEZUAR 28 NĖNTORIN

Mesazh nga Andi prej 2007-11-28, 08:31

blerta gezuar,po si shum mungesa pa arsye,apo ke impenjime te tjera Wink


p.s shum bukur fotoja :te puth:

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9453

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: GEZUAR 28 NĖNTORIN

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi