Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Shko poshtė

Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga Musafir prej 2007-10-14, 13:39Njė burrė nuk tė josh rastėsisht. Tė gjitha kanė diēka tė pėrbashkėt qė tė bėn pėr vete. Njė tip mashkulli gjithmonė tė tėrheq mė shumė se tė tjerėt. Por e di me tė vėrtetė se cili ėhstė ai? Bėj testin dhe zbuloje...


1. Ish- tė dashurit e tu janė:
a. Meshkuj me personalitet jashtė tė zakonshmes.
b. Meshkuj qė dinė tė ecin nė jetė.
c. Meshkuj qė dinė tė pėrfitojnė nga jeta dhe shanset.

2. Vetėm ose me miqtė, preferon tė shkosh...
a. Nė pub, ku shkon gjithmonė dhe i njeh tė gjithė.
b. Nė vende origjinale.
c. Nė baret dhe diskotekat mė nė modė.

3. Nga pikėpamja pėrfituese je...
a. E kėnaqur dhe nuk dėshiron tė rrezikosh.
b. Di tė jesh nė vendin e duhur nė momentin e duhur.
c. Nuk lė tė tė shpėtojė asnjė mundėsi. Asnjėherė s’i dihet.

4. Defekti yt kryesor ėshtė:
a. Narcizizmi.
b. Temperamenti i rėndomtė.
c. Impulsiviteti.

5. Nė shikimin e parė, nė takimin e parė, vė re:
a. Look-un e tij tė pazakontė.
b. Sjelljen e tij tė qetė.
c. Vėshtrimin e tij depėrtues.

6. Veprimi qė tė josh:
a. Njė tufė trėndafilash.
b. Njė udhėtim i papritur.
c. Njė darkė nėn dritėn e qirinjve.

7. Ke takuar njė mashkull qė tė pėlqen. Gjatė darkės rifillon tė flasė me njė tjetėr:
a. Fillon edhe ti tė flasėsh me njė tjetėr.
b. E lė farė.
c. Hidhesh nė sulm. Nuk ke ndėr mend ta lėsh tė tė ikė nga duart.Mė shumė a
Tipi yt: aventurieriLidhjet e qeta nuk bėjnė pėr ty. Ke nevojė pėr aventura dhe jo pėr njė burrė tė mefshtė. Emocionet e forta bėjnė pjesė nė historitė e tua tė dashurisė. Arrin gjithmonė tė ēmendėsh atė burrė qė tė bėn tė dridhesh. Njė burrė qė tė propozon njė darkė nėn dritėn e qirinjve? Ia mbath me vrap. Ti preferon arratisjet romantike. Tė pėlqejnė aventurierėt mė zemėr tė madhe dhe me tė shkuar tė pasur me eksperienca tė mira e tė kėqija.

Tipi yt i mashkullit: Johnny Depp ose... James Bond!

Tė ėndėrroni, tė diskutoni, tė flisni pėr dėshirat tuaja: ja ai qė tė duhet pėr t’i hipnotizuar.

Mė i miri: njė burrė kompleks, me pėrvojė, me personalitet tė vėrtetė, pėr tė mos u mėrzitur kurrė.

Njė frazė: pse tė zgjedhėsh thjeshtėsinė, kur jeta mund tė komplikohet?Mė shumė b
Tipi yt: mashkulli i maturAventurat e pėrditshme nuk bėjnė pėr ty. Njė burrė duhet tė tė japė stabilitet dhe qetėsi, ndryshe nuk tė josh. Tė tėrheqin meshkujt e sigurt nė vetvete, dinamikė, tė vendosur, qė e dinė se cila ėshtė rruga e tyre dhe tė marrin me vete. E qetė dhe me sens praktik, je shumė realiste nė marrėdhėniet e pėrditshme. Historitė pa tė ardhme nuk tė interesojnė dhe u rri larg.

Tipi yt i mashkullit: Tom Cruise

Mė i miri: njė mashkull i pjekur, qė nuk kanė nevojė t’i provojnė asgjė askujt. Aspak ekstravagant dhe joshės i thekur nga dhe ata qė kanė vetėm fjalė e asnjė vepėr. Ke nevojė tė kesh besim tek tjetri, tė ndihesh e mbrojtur. Prandaj ndoshta nuk e ke gjetur burrin ideal.

Njė frazė: Dashuria ėshtė njė lumė i gjatė i qetė.Mė shumė c
Tipi yt: joshėsiNjė vėshtrim qė vret, njė turp, njė pamje dhe njė mėnyrė tė tė bėrit tė gjėrave qė tregon qartė synimet e tij. Kėtij vėrtet qė nuk mund t’i rezistosh dot. Vrapon nė krahėt e tij. Nga ana tjetėr, edhe ty tė pėlqen tė joshėsh, ėshtė loja jote e preferuar.

Je e tėrhequr nga meshkujt karizmatikė. Nuk je njė person i rezervuar dhe ke nevojė pėr njė partner qė tė dijė tė tė thotė se tė dėshiron.

Tipi jot i mashkullit: George Clooney

Tė pėlqen tė shkosh nėpėr lokalet mė nė modė dhe tė jesh e vėzhguar. Teknika jote ėshtė e thjeshtė: hedh sytė rrotull, vėzhgon, i lė tė tjerėt tė tė vėshtrojnė dhe kur e sheh qė ngjiti, hidhesh menjėherė nė sulm.

Mė i miri: ai qė me njė vėshtrim, me njė zė depėrtues, me njė frymė, me njė pėrkėdhelje, tė bėn tė humbasėsh mendjen. Me partnerėt e tu je me tė vėrtetė njė "femme fatale" dhe je ti qė vendos rregullat e lojės.

Njė frazė: Provo kėnaqėsinė mė tė madhe tė jetės: josh.
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga Musafir prej 2007-10-14, 13:43

hahahaha..mua me doli me shume C wow,me duken se me njihkan mua keto!!
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga DoAxE prej 2009-08-29, 14:13

Tipi yt: joshėsiNjė vėshtrim qė vret, njė turp, njė pamje dhe njė mėnyrė tė tė bėrit tė gjėrave qė tregon qartė synimet e tij. Kėtij vėrtet qė nuk mund t’i rezistosh dot. Vrapon nė krahėt e tij. Nga ana tjetėr, edhe ty tė pėlqen tė joshėsh, ėshtė loja jote e preferuar.

Je e tėrhequr nga meshkujt karizmatikė. Nuk je njė person i rezervuar dhe ke nevojė pėr njė partner qė tė dijė tė tė thotė se tė dėshiron.

Tipi jot i mashkullit: George Clooney

Tė pėlqen tė shkosh nėpėr lokalet mė nė modė dhe tė jesh e vėzhguar. Teknika jote ėshtė e thjeshtė: hedh sytė rrotull, vėzhgon, i lė tė tjerėt tė tė vėshtrojnė dhe kur e sheh qė ngjiti, hidhesh menjėherė nė sulm.

Mė i miri: ai qė me njė vėshtrim, me njė zė depėrtues, me njė frymė, me njė pėrkėdhelje, tė bėn tė humbasėsh mendjen. Me partnerėt e tu je me tė vėrtetė njė "femme fatale" dhe je ti qė vendos rregullat e lojės.

Njė frazė: Provo kėnaqėsinė mė tė madhe tė jetės: josh.

mua ky haha
avatar
DoAxE

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 21
Age : 27
Vendodhja : Ne shtepi
Registration date : 28/08/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 1
<b>Kredite</b> Kredite : 3215

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga dreamysmart prej 2010-05-14, 23:31

un testin se bej fare po un dua A-n.....my johnyy:(:(:(
avatar
dreamysmart

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 328
Age : 25
Vendodhja : jo atje ku dua..
Koha e lire : lexoj libra kohe e pa kohe...
Puna : te shkoj ne shkolle :P
Registration date : 29/04/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3347

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga NEO prej 2010-05-14, 23:34

po beje njehere su be qameti Very Happy

NEO
Ekspert
Ekspert

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 34
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7434

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga dreamysmart prej 2010-05-14, 23:37

e mir...ja prit :)
po prapseprap un nuk ndryshoj mendje...johnnyn dua
...
avatar
dreamysmart

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 328
Age : 25
Vendodhja : jo atje ku dua..
Koha e lire : lexoj libra kohe e pa kohe...
Puna : te shkoj ne shkolle :P
Registration date : 29/04/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3347

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga dreamysmart prej 2010-05-14, 23:40

rezultati--->zh Shocked Shocked :shock:

b....po un dua a dhe pik mhb
avatar
dreamysmart

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 328
Age : 25
Vendodhja : jo atje ku dua..
Koha e lire : lexoj libra kohe e pa kohe...
Puna : te shkoj ne shkolle :P
Registration date : 29/04/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3347

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga dreamysmart prej 2010-05-18, 18:48

whoops.. Shocked Shocked Shocked tani e vura re qe qenkam dhe pak b,pak si shum...
avatar
dreamysmart

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 328
Age : 25
Vendodhja : jo atje ku dua..
Koha e lire : lexoj libra kohe e pa kohe...
Puna : te shkoj ne shkolle :P
Registration date : 29/04/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3347

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tipi i mashkullit qė tė pėlqen? Zbuloje

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi