Zbulohet jetė nė njė planet tjetėr

Shko poshtė

Zbulohet jetė nė njė planet tjetėr

Mesazh nga Andi prej 2015-04-10, 13:05Te ky planet do tė ketė jetė. Me aq sa dimė sot, sistemi diellor ėshtė i vetmi sistem planetar qė ka jetė nė formėn qė njohim ne.

E megjithatė Dielli, Toka dhe planetet e tjera mundet tė mos jenė dhe kaq tė veēantė.

Rreth 450 vite dritė larg nesh, nė kostalacionin e Demit, po lind njė sistem planetar ku njė ditė mund tė zhvillohet jeta.

Njė gjė tė tillė e kanė bėrė tė ditur njė skuadėr astronomėsh amerikanė, qė e kanė studiuar nė detaj MWC 480, qė ėshtė njė yll i ri i rrethuar nga njė disk me gaz dhe pluhura, nga tė cilat mund tė krijohen planete tė reja.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi