Area 51 - Baza ajrore me sekrete e SHBA-ve.

Shko poshtė

Area 51 - Baza ajrore me sekrete e SHBA-ve.

Mesazh nga Andi prej 2015-03-29, 23:49

Area 51 eshte nje baze ajrore e ushtrise Aerikane ne e ndertuar ne shtetin e Nevades ne perendim te ShBA-ve (83 milje ne veriperendim te qytetit te LasVegasit) supozohet te jete baza me sekrete a aviacionit te ushtrise Amerikane ku si qellim ka te mbeshtes zhvillimin ne fushen e aviacionit ushtarak dhe armeve ajrore. Sot perdoren edhe emra tjere per ta identifikuar si : Dreamland, Paradise Ranch, Home Base, Watertown Strip, Groom Lake e koheve te fundit edhe si Homey Airport.
Area 51 eshte pjese e Fushes se Operacioneve Ushtarake te Nellis dhe nje hapsire ajrore e ndaluar per rreth zones e cila i referohet kodit (R-4808N te ushtrise amerikane. (Don’t ask Don`t tell ).

Tendenca per te mbajtur fshehur cdo gje per rreth saj nga qeveria Amerikane e cila edhe njihet per gjera te tilla e ve shume here si subjekt te shume teorive konspirative dhe oponente qendrore te fluturakeve te paidentifikuara ajrore te njohura si UFO.Qeveria pretendon se ne kete baze behet testimi i modeleve te rinj te aeroplaneve tani me te njohur Stealth te cilet kane nje forme interesante.Nga pershkrimi i tabeles aty ne ane te djath thuhet se eshte e jasht ligjshme te kalohet kjo zone dhe se personat qe kalojne dote jene te rrezikuar me jete ku sipas Nenit 21 Per siguri te mbrendshme Kombetare cdo person qe e kalon kete dote jet shenjester nga ana e ushtrise e cila a ruan zonen. Dmth ka edhe ligje ose Akt nenligjor qe e lejon kete.Area 51 ka 7 pista duke perfshire ketu edhe nje e cila duket te jete e mbyllur.Pista e mbyllur,14R/32L deri tani llogaritet te jete me e gjata me nje gjatesi pre 7.1 KM.Pistat tjera jan dy pista te asfaltuara njera 12R/32R me gjatesi 3.65 KM dhe pista me numer 12/30 me gjatesi 1.65 KM. Ka edhe 4 pista te cilat jan te ndertuar prgjat Lienit te kripur. Keto 4 pista jane : 09L/27R dhe 09R/27L me nga 3.5 Km gjatesi , 03L/21R dhe 03L/21R me gjatsi 3.05 KM. Baza gjothashtu ka edhe fushe helikopteresh.
Ja edhe harta :

Te flasesh per Area 51 e te mos e permendesh Aksidentin ne Roswell (New Mexico) ku i gjith tregimi per alienet fillon te thurret shume kohe me pare me 03 Qershor 1947.Publikimet e objekteve fluturuese deri ne ata kohe kishin shkaktuar shqetesime popullates per disa vite rresht, mirpo nuk ishte bere ndonje kontakt direkt nga askush deri atehere .
Dikur nje ingjinier nga Roswell (New Mexico) kishte rastisur ne nje vend ku ndodheshin disa mbetje te nje disku gjigant nga hekuri , gjithashtu ai kisht verejtur edhe disa tupa misterioz te paidentifikura deri atehere qe nuk ngjanin me njerezit.Behej fjale per nje fluturake te te perplasur.Pese minuta pasi kishte ndodhur perplasja zyrtare te ushtrise amerikane kishin filluar inspektimin.Ata ngarkuan mbetjet e fluturakes me gith trupat misterioz te shtrire pertoke dhe i larguan ne drejtim te panjohur, askush nuk e dinte se ku po tansportohehin ato mbetje ndersa deshmitareve iu ishte thene qe te mabjne gojen mbyllur per shkak te sigurise kombetare.Sidoqofte kjo nuk zgjati shume pothuajse deri te nesermen lajmi u perhap neper gith boten dhe gazetat i kishin mbushur ballinat e tre me informacione per ngjarjn qe kishte ndodhur.Qeveria e ShBA-ve vazhdimisht i demantonte lajmet e tilla npermjet zedhenesit te saje duke thene se behet fjle per nje fluturake qe sherbente per meteorologet.
Edhe pas ketyre demantimeve nga qeveria e SHBA-ve gazetaret nuk ndaleshein se kerkuari per informacionet e ndryshme rreth ngjarjes.Behet e ditur se fill pas ngjrjes qe ksihte ndodhur presidenti i atehershem Harry Truman kishte informuar presidentin e ish bashkimit sovjetik Joseph Stalin, ky i fundit me te marr lajmin kishte mbledhur nje grupe ekspertesh te clet ishin te specializuar ne Raketa edhe ingjinieri ajrore.Grupit i printe akademik Sergey Korolev .

Si pasoj aksidenti ne Roswell u be si pike referimi per shum ngjarje e tjera pasuese.Menjehere pas aksidentit i tere njerzimi po imagjinonte se dis fakte shume te rendesishm per UFO-te ishin ndaluar dhe zhdukur nga qeveria amerikane dhe ish B ashkimi Sovjetik.Nje vita pas aksidentit Ufologjistes e shenuan nje pike referimi vendin e aksidentit i cili gjinddet edhe sot e kesaj dite afer Area 51-shit dhe qe sipas tyre Qeveria Amerikane vazhdon ti mbaj fshehur faktet per UFO-t dhe anijen kozmike te vetme ne bote.

Fluturimet mbi Nevada
Qe nga 1947 40 milion shembuj jane shenuar me te cilat njerezit tregojne se kan pare UFO-t,ne disa raste ata thone se kan pare edhe tjra rrezime te fluturakeve te UFO-ve disa thone se kan qene te kidnapuar nga alienet por ssidoqfte deri tani nuk ka evidence materiale qe e vertetojne kete pos gjirimeve amatore dhe fotove te ndryshme.Specialistet thone se edhe video bardh e zi ku tregon autopsine e nje Ufo eshte e rreme.Ne shumeicen e rsteve kur njerezit pohojne se kan rene ne kontakt me UFO-t pas studimit qe u behet ata dalin te jene disi te quditshem e ne disaa reste edhe me qrregullime te shendetit mendore.Thene te verteten edhe vet fakti se ne shkretiren e Nevades ekziston nje baze secrete ka qene i dyshimt deri tani, pasi nga zyrtarete qeverise Amerikane eshte thene se atje ekziston nje shkrrep guresh e braktisur dhe asgje tjeter, mirpo kjo nuk zagjati shume pasi nje aeroplan spiun Russ kishte bere 6 foto pa ngjyre mbi hapsiren ku gjendet baza dhe prej aty dihet se ekziston ne hapsire e fsheht ajrore e quajtur Area 51.

Nje professor Rus Vladimir Azhazha pat thene : “Une asnjehe nuk kam pohuar se ne shkretiren e nevades mbahen Ufo te fshehura.Vec kesaj un jam shume i sigurt se aty nuk ka as edhe nje.Nuk ka dyshim se civilizimet e hershme kan ekzistuar mirop ne nuk jemi ne gjendje ta vertetojme kete te pakten deri me tani.Sipas tij kerkimi per UFO-t eshte I njejt me kerkimin e antazmave qe nuk ekzistuan kurre dhe qe nuk do te ekzistojne.Do te ishte me mire qe ta drejtojme kerkimin shkencore ne drejtim tjeter dhe te gjejme pse UFO-t I kidnapojne njerezit.Sipas professor Azhazha qdo i 10 njeri ne bote eshte i kidnapuar nga alienet.Kjo ndodh ne rastet kur njerezit jan ne gjume.Kjo do te thot qe trupi i njerezve qendron ne shtrat perderisa ndergjeja dhe shpirti i tyre udheton se bashku me alienet.Njerezit te kidnapuar ne kete menyre nuk mbajne mend asgje nga udhtime e cuditchme qe bejne.Nganjehere femijet vizatojne figura misterioze posa zgjohen nga gjumi pas kidnapimit nga alienet.
Ne linkun pohte mund te shikoni (per ata qe nuk e kane pare ) videon e autopsies te bere qe supozohet te jete diku ne objektet e Area 51.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi