Mavraj: Prisni, shpresa nuk vdes kurrė

Shko poshtė

Mavraj: Prisni, shpresa nuk vdes kurrė

Mesazh nga Andi prej 2015-03-29, 09:26

Nuk janė mbyllur shpresat pėr tė parė nė fushė Mėrgim Mavrajn. Lojtari, vazhdon tė shpresojė pėr tė qenė nė fushėn e lojės ditėn e diel. Me anė tė njė statusi nė rrjetet sociale, mbrojtėsi i Kombėtares shkruan se: "Shpresa nuk vdes kurrė. Kur thonė njerėzit shpresa vdes e fundit ne i pėrgjigjemi, shpresa nuk vdes kurrė”, -shkruante Mavraj nė profilin e tij nė “Facebook”, duke cituar hoxhė Ahmed Kalanė.

Shqipėri-Armeni luhet ditėn e diel ora 18.00 nė "Elbasan Arena". Por nga ana tjetėr, sikur tė mos mjaftojė ky dėmtim i Mavrajt, edhe dy pėrforcimet Arlind Ajeti dhe Naser Aliji, deri mė sot nuk kanė dokumentacionin e nevojshėm pėr tė veshur fanellėn kuqezi pėr ndeshjen me Armeninė ditėn e diel.

Pavarėsisht pėrgatitjes sė pasaportave shqiptare nė kohė rekord, sidomos pėr emrin e ri Naser Aliji, kjo nuk po mjafton. Dokumentacioni qė kėrkohet nga FIFA pėr lejimin e kėtyre dy lojtarėve ėshtė dėrguar pėrpara dy ditėsh, njė kėrkesė e detyrueshme, duke qenė se tė dy kėta lojtarė kanė qenė pjesė e pėrfaqėsueses sė Zvicrės U-21. Me procedura normale ėshtė e pamundur qė Ajeti dhe Aliji tė jenė nė dispozicion pėr ndeshjen me Armeninė, por shpresa e Federatės Shqiptare tė Futbollit mbetet te ndėrhyrjet pėr njė favor nga organi mė i lartė i futbollit botėror dhe qė pritet tė mbrėrrijė mesnatėn e sė premtes.

Me Mavrajn, i cili nė 90% tė mundėsive nuk do tė luajė, mungesa e Alijit, i cili gjithsesi ėshtė mbrojtės i krahut tė majtė, Ajetit mbrojtės qendre dhe Curri i dėmtuar, pak zgjidhje mbeten. Nė listėn e De Biazit pėr kėtė ndeshje ishin grumbulluar 7 mbrojtės, prej tė cilėve pėr momentin 4 nuk janė tė disponueshėm pėr arsye tė ndryshme. Tani qė nė mbrojtje mungesat janė shumė serioze dhe skuadra ėshtė nė kaos total, veēse mos ndodhtė qė Mavraj tė ngrihet dhe tė jetė nė fushė ditėn e diel. Mbrojtėsi thotė prisni, ndėrsa ne shpresojmė... Dhe enigma ende nuk ėshtė zgjidhur.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi