Zotėrinjėt e Botės,kush kontrollon botėn sot ?

Shko poshtė

Zotėrinjėt e Botės,kush kontrollon botėn sot ?

Mesazh nga Andi prej 2015-03-29, 00:03

Vertetimi i kerkimeve te mija vjen nga nje shkrim i publikuar me 7 qershorė 1999 te Corriera della Sera ku flitej per nje grup njėrzish "Bilderbergers". Artikulli i riferohej ribashkimit zyrtar vjetor te tyre qe ishte i mbajtur ne Portugali .Ne kete tubim eshe diskutu ,ne mes temash te ndryshme,edhe per mbas luften e Kosovės .

Nese e mendojme gjendjen e planetit tone ,mundemi qe te behemi qe nuk na intereson e me qene te lumtur ,ose mundemi qe te pytemi se ne cilen bote jemi jemi ka i pregadisimi gjeneratat e ardheshme e mbi te gjitha ,se per qka gjindemi ne kete : lufterat civile dhe religjose ne qdo kontinent.dhune dhe korrupsion gjithekund edhe ne shtetet qe definohen si me evolutive ,perdorimi i droges ne rritje (edhe te legalizuar),varfėria ne zhvillim e rritje ne gjithe boten ,me ndjenjen e padrejtesise se perhapur ,skandale qe i perfshin gati te gjithe persona qe zejne pozita te fuqise etj...per fat te keq ,trendi,i shoqeris sone eshte dramatikisht negativ .

Pyetja eshte dhe ia vlene a bejme :mos eshte dikush qe i ushqen keto ,kush qendron mbasė ,kushe perfiton e nga gjitha kjo ? Te shohim se kush jan dhe se si duken ata qe komandojne !

Te perndriturit (illuminati),jane sjelles te drites ,vetem qe drita e tyre eshte ,me sa duket ,Lucifero apo Santana .
Ata i perkasin 13 familjeve me te pasura te botes e jan personat qe me te vertet e komandojne boten mbas perde :

ASTOR
BUNDY
COLLINS
DUPONT
FREEMAN
KENNEDY
LI
ONASSIS
ROCKFELLER
ROTHSCHILD
RUSSELL
VAN DUYN
MEROVINGI


Vijne te definuar edhe Bujaria e Zezė ,jane keta qe i bejne rregullat qe duhet ndjekur nga presidenti dhe qeverite.

Forca e tyre qendron ne okult dhe ne ekonomi ,njera nga motot e tyre jan :paraja e krijon fuqine por ,mbi te gjithat me se shumti jan te infiltruar ne politike dhe ne organet internacionale ,e para nga te gjithat eshte ONU dhe Fondi Monetar Nderkombtar .

Ja nje shembull i tyre qe e perdorin per zgjedhjen e kryetarit te SHBA-ve ,cili nga kandidatet ka me shume sponzor ,ne forme parashe ,i fiton zgjedhjet ,sepse me ato para e ka fuuqine me e "shkatrru" kandidatin tjeter .Dhe ,kush kend sponzorizon ? Sigurishte te Perndriturit nepermjet organizatave te ndryshme ,fasada. E bejne ne ate menyre qe i financojne te dy kandidatet vetem qe ta mbajne lojen "gjalle" edhe pse kandidati eshte vetem i zgjedhur .Njėri nga keta te zgjedhurit ,dyshohet ,te kete qene Bill Klintoni i cili ishte i pergaditur per misioni e Presidentit ,nga Iluminati ,qe nga rinia ...!


Cili eshte qellimi i tyre?

Qellimi i tyre eshte me e kriju nje Qeveri Unike Boterore ne krye me vetveten per me e nenshtru boten ne nje roberi te re ,jo fizike po "shpirterore ".

Ja disa shembuj mbi te cilat punojne!

- Me kriju ndasi permes politikes ,ekonomikes,ne aspektin social,fetar ,etnik ...etj !Nese eshte nevoja me i armatu ,provokue aresye per qellime lufte dhe dobesimi ...siq e kemi edhe rastin e ish Jugosllavise .

-Korrupsioni (me para apo seks) qellim shantazhimi tek politikanet apo tek ata qe zejne nje pozite ne qeverin e nje shteti (pak nag keto jan permend edhe ne shkrimin me larte)

-Zgjedhja e kryetarit tek nje shteti i cili eshte me servil dhe me i nenshtruar pa kushte .

-Me pas kontrollin e shkollave (Univerziteteve) qe nxenesit me me talent dhe te familjeve te mira ku ne menyre te pavetedijeshme behen agjente te komploteve .

-Me pas kontrollin e Shtypit ,per me mujt me e manipulu masen me informazione .

-Me e bind masen qe me jetu vetem me paraqitje(pamja) dhe me u kenaq ne nevojat e veta ,sepse me nje shoqerite prisht njerzit humbin besimin ne zot .

-Zbehja e besimeve ,tek katolikizmi: me prifterinjet pedofil dhe tek muslimanizmi:me kamikazet per nje lufte te shenjte duke e keqinterpretu Kuranin .

Krijimi dhe paraqitja e problemeve qe nuk egziston fare si psh: ngrohja globale ,ku e gjitha eshte shkak i kushteve atmosferike pa nderhyrjen e njeriut .Ku shtetet kan paguar tatime te larte ,e kush i inkasoi keto?

Kemi edhe perhapjen e viruseve ,si shembullin e fundit :H1N1,me paraqitjen e ketij virusi vetem ishte ne shtepite farmaceutike injeksioni i gatshem per ne treg !!

Te gjitha keto jane qe ne mase (njerzit), te krijojne nje gjendje degradimi lodhjeje dhe konfuzioni .

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi