Zidane shkon te Guardiola pėr tė marrė mėsim!

Shko poshtė

Zidane shkon te Guardiola pėr tė marrė mėsim!

Mesazh nga Andi prej 2015-03-24, 10:42Zinedine Zidane dikur ka qenė ndoshta “profesor” pėr Pep Guardiolėn dhe gjeneratėn e tij si futbollist, por sot ai do tė jetė nxėnės i tij nė rolin e trajnerit.

Federata e Futbollit Francez ia ka dėrguar shtatė trajnerė me perspektivė nė Francė nė stėrvitjet e Bayern Munchen ku do tė marrin mėsim nga Pep Guardiola.

“Masterklas” quhet programi i francezėve qė do tė marrin intsruksione si trajnerė nga trajneri ndoshta mė i mirė nė botė aktualisht, Pep Guardiola.

Zinedine Zidane, Willy Sagnol, Bastia Klod Makelele, Guy Lacombe, Bernard Diomede, Claude Lė Rua dhe Franck Thivilier janė shtatė trajnerėt francezė qė do tė kenė mėsuar sot trajnerin e famshėm spanjoll.

Pep do tė ju mbajė kurs pėr disa orė trajnerėve ku do ti njoftoj me taktikat, disiplinėn dhe ndryshimet e sistemeve nė fushė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi