Si ta bėni atė tė kthehet prapė te ju?

Shko poshtė

Si ta bėni atė tė kthehet prapė te ju?

Mesazh nga Andi prej 2015-03-21, 19:34Nėse ndjeni se lidhja juaj duhet tė ketė njė shans tė dytė, ja ēfarė mund tė bėni qė kjo tė funksionojė.

Epo, nuk jeni e vetmja femėr nė botė qė vendos tė luftojė pėr tu rikthyer me ish-tė dashurin. Nė fakt, kjo ėshtė njė histori e vjetėr qė i ka ndodhur shumė vajzave dhe grave tė tjera. Dhe ėshtė e vėrtetė qė shumica prej tyre e kanė fituar kėtė betejė dhe rikthyen mashkullin pranė vetes.

Nėse ju jeni bėrė pėr njeri-tjetrin, ju mund ta riktheni atė sėrish. Ajo qė ju duhet ėshtė shumė durim dhe zgjuarsi, sepse nė kėtė betejė, truri ėshtė arma mė e fortė. Nė fund tė fundit kjo ėshtė njė lojė qė kėrkon inteligjencė.

Ja disa hapa qė duhet tė ndėrmerrni pėr tė fituar pėrsėri zemrėn e tij (dhe pėr ta mbajtur atė pėrgjithmonė).

Mendoni pėr arsyen e ndarjes? A doni vėrtet qė ai tė kthehet?
Ėshtė e nevojshme ta nisni me kėtė. Jini e sinqertė me veten tuaj dhe pėrgjigjuni kėsaj pyetjeje: Pse u ndatė ju tė dy? Ishte faji juaj? Ishte i tiji? A ishte lidhja juaj, njė lidhje e shėndetshme? Pse dėshironi qė ai tė kthehet? Bėhet fjalė pėr njė dashuri tė vėrtetė apo ju trembeni nga ideja e tė qenit vetėm?. Merrni laps e letėr dhe shkruani pėrgjigjet e kėtyre pyetjeve. Nė fund, bėjini vetes pyetjen finale. A dėshironi vėrtet qė ai tė kthehet? Jeni e sigurt pėr kėtė? Vetėm nėse jeni 100% e sigurt , ju duhet tė ndiqni hapin tjetėr.

Nė fillim, injorojeni atė!
Nė fillim, taktika mė e mirė ėshtė ta injoroni atė. Plotėsisht, nėse ėshtė e mundur! Nėse i interesoni vėrtet, kjo sjellje do e bėjė atė tė dojė tė luftojė edhe mė shumė pėr t'u rikthyer me ju. Nėse ende i pėlqeni, ai do t'ju telefonojė pas disa javėsh. Mos u pėrgjigjni telefonatės sė parė. Lėreni t'ju telefonojė sėrish. Pastaj kur tė pėrgjigjeni, mos jini shumė e disponueshme. I thoni qė jeni e zėnė dhe nuk keni mundėsi tė flisni gjatė.

Bėjani tė ditur se ju keni bėrė pėrpara. Mos u dukni sikur 'keni ngecur' nė tė kaluarėn
Ai nuk duhet ta kuptojė se jeni e dėshpėruar pėr tu rikthyer me tė. Mos u dukni sikur keni ngecur nė tė kaluarėn. Bėjeni tė besojė se jeni duke ecur pėrpara, me ose pa tė dhe qė jeni vėrtet e lumtur pėr kėtė. Kjo gjithashtu do ta bėjė tė luftojė pėr ju.

Lėreni atė tė vijė te ju
Mos i telefononi dhe mos i shkruani nė mėnyrė tė dėshpėruar. Nuk ka pėrse ta dijė sa shumė i mungoni, shkruan Anabel. Lėreni atė ta ndjejė mungesėn dhe tė vijė te ju. Nėse vėrtetė ju do, do tė vijė.

Dukuni bukur
Sigurohuni qė dukeni mė bukur se kurrė mė parė. Nėse e takoni (rastėsisht ose jo) duhet tė dukeni tėrheqėse. Mbani njė dietė, frekuentoni palestrėn dhe kujdesuni pėr gardėrobėn tuaj. Kushtojini mė shumė vėmendje pamjes suaj dhe bėjeni atė tė bjerė sėrish nė dashuri.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9453

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi