E prekur nga tumori, heq 10 organe nga trupi dhe ia del me sukses

Shko poshtė

E prekur nga tumori, heq 10 organe nga trupi dhe ia del me sukses

Mesazh nga Andi prej 2015-03-21, 17:04Jenny Ramage, ėshtė njė 32 vjeēare angleze nga Bristol e cila ju nėnshtrua njė operacioni kirurgjikal prej nėntė orėsh, pėr tė hequr dhjetė organe tė prekura nga njė formė e rrallė kanceri.

Kėshtu Ramage arriti qė tė mposhtė sėmundjen e rėndė, nga e cila gjeti vdekjen edhe aktorja Audrey Hepburn.

Siē raporton “Mirror”, kalvari i mundimeve tė Jenny, nisi nga dhimbjet e forta tė stomakut. Por mjekėt e qetėsuan fillimisht, duke i thėnė se bėhej fjalė thjesht pėr acidtitet tė stomakut, ose simptomė premenstruale.

Por shqetėsimet vazhduan dhe pas 30 ditėsh Jenny u detyrua tė vizitohej sėrish. Ajo ishte e prekur nga kanceri nė apandesit i cili kishte shpėrthyer, duke prekur tė gjithė organet qė e rrethonin nga njė masė kancerogjene si xhelatinė.

Sėmundja njihet si pseudomixoma peritonei dhe prej saj kanė gjetur vdekjen shumė personazhe tė famshėm tė Hollywood.

Gjatė operacionit ju hoq zorra e trashė, shpretka, fshikėza, kėrthiza, vezoret, tubat e fallopit, njė pjesė e mėlēisė, njėra veshkė, diafragma dhe njė pjesė e stomakut.

Pavarėsisht mundimeve tė shumta tė kaluara ajo thotė se ėshtė shumė me fat, pasi ėshtė shėruar plotėsisht.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi