Sallate jeshile me kungulleshka

Shko poshtė

Sallate jeshile me kungulleshka

Mesazh nga Andi prej 2015-03-15, 16:26

Pėr 1 kg. kungulleshkė duhen:vaj pėr skuqje (1/2 filxhan ēaji), 2 lugė gjelle miell, kripė, piper, 2 lugė gjelle vaj ulliri, 2 kokrra hudhėr, pak rriska qepe tė kuqe, 2 lugė gjelle uthull; sallatė e gjelbėr.

Kungulleshkave tė njoma u hiqet cipa duke i kruar me thikė, shpėlahen dhe priten nė feta. Pastaj shtohet kripė e piper, lyhen me miell nga tė dyja anėt dhe skuqen. Kungulleshkat e skuqura vendosen nė pjatė dhe u hidhen hudhrat e shtypura me vaj ulliri e uthull, rriskat e qepėve dhe sallata e gjelbėr. Kjo sallatė mund tė shoqėrohet dhe me kos.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9481

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi