Akullore me limon

Shko poshtė

Akullore me limon

Mesazh nga Andi prej 2015-03-15, 16:20

Akullore me limon

Peberesit: Per 6 persona: 200 gr pana (ajke qumeshti), 150 g sheqer, 1.25 dl qumesht, 3 limona, 1 molle, leng limoni.

Pergatitja: Rrihni mire, do te ishte me mire nese do te benit me rrahesen elektrike lengun e limonave te filtruar me pare ne kullese me sheqerin. Shtoni 2 luge leng limoni, mollen e qeruar e te grire, qumeshtin dhe perziejeni te gjitha me kujdes. Ne fund bashkojini me shume delikatese panen (ajke qumeshti). Hidheni pergatesen ne makinen e akullores per 20 minuta dhe servireni ne tasa individuale.
Akullore me limon (2) Perberesit: Per 8 persona: 8 limona, 300 g sheqer, 2 te bardha veze, 1 L uje.
Pergatitja: Treteni ne ujin qe vlon sheqerin, lereni te ftohet pastaj shtoni lengun e filtruar te limonave. Hidheni ne nje forme dhe mbajeni ne frigorifer per rreth 2 ore. Vendoseni pergatesen ne mixer, shtoni te bardhat e vezeve te bere marenge dhe frulojini per disa sekonda. Hidheni neper tasa dhe servireni.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9481

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi