Akullore nė enė akulli

Shko poshtė

Akullore nė enė akulli

Mesazh nga Andi prej 2015-03-15, 16:10Pėrbėrėsit:

* 8 vezė tė freskėta
* 10 lugė sheqer
* 4 qeska krem tė rrahur (shllag)

Shijen mund ta ndėrroni duke i shtuar arra, lajthi, bajame tė grimcuara ose bluara, ēokollatė tė shkrirė, dredhėza, mjedra, banane etj.

Tė bardhat e vezėve tunden 3-4 min. Shtohet sheqeri dhe vazhdon tundja gjersa tė pėrgatitet njė marengė e dendur sikurse borė.

Shtohen tė verdhat e vezėve njė nga njė duke vazhduar tundjen. Kremi i rrahur pėrgatitet sipas udhėzimit nė qeskė, pastaj bashkohet me vezėt e tundura dhe pėrzihet me lugė nė mėnyrė qė tė mos bjerė shkuma. Derdhet nė enė ku do tė ngrihet dhe futet nė friz pėr disa orė.

Masės bazė mund t’i shtohen nga pėrbėrėsit e lartpėrmendur,e nė atė rast masa ndahet pėrgjysmė. Gjysma e masės pėrzihet me pėrbėrės tė dėshiruar dhe kur tė derdhet nė enė ku do tė ngrihet,mė pare hidhet akullorja bazė, e pastaj ajo e kombinuar.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9481

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi