Sallatė me avokado

Shko poshtė

Sallatė me avokado

Mesazh nga Andi prej 2015-03-15, 16:09Pėrbėrėsit pėr sallatė:

* sallatė e gjelbėr e ēfarėdo lloji
* avokado
* misėr
* bizele
* mish i bardhė pule
* majonezė

Dresing:

* lėngu i 2 limonėve
* 3-4 lugė vaj ulliri
* 1 lugė e mesme mustardė (senf)
* 5 lugė salcė domatesh
* kripė
* piper

Pėrgatitja:

Nė pjatė ovale, vendoset sallata e prerė nė pjesė tė mėdha. Avokadoja pritet pėrgjysmė, largohet bėrthama, qėrohet, pritet nė pjesė tė gjata dhe spėrkatet me lėng limoni qė tė mos nxihet. I hidhen dy-tri lugė majonezė, pėrzihet mirė dhe vendoset mbi sallatė. Bizelet zihen sipas nevojės, si dhe misri dhe vendosen mbi avokado. Mishi i bardhė pritet nė bėrxolla tė holla, kriposet, i hidhet piper dhe fėrgohet nga tė dyja anėt gjersa tė marrė ngjyrė tė kuqėrremtė. Pritet nė pjesė tė gjata dhe vendoset mbi sallatė.

Nė enė tė thellė tunden 3 lugė vaj ulliri, lėng limoni, pak kripė, piper, 1 lugėz sheqer, 1 lugė e mesme mustardė. Shtohet salca e domateve, pėrzihet mirė dhe hidhet mbi sallatė. Kjo sallatė e begatshme mund ta zėvendėsojė njė drekė tė lehtė ose darkė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9481

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi