Qofte me kos

Shko poshtė

Qofte me kos

Mesazh nga Andi prej 2015-03-15, 16:07

Pėrbėrėsit:

* 200 gr mish i bluar
* 2 dcl ujė
* 1 vezė
* 1/2 tubė majdanoz
* kripė, piper
* miell
* 3-4 thelpinj hudhre
* 1 kg kos (mundėsisht delesh)
* vaj pėr fėrgim.

Pėrgatitja:

Ujit tė ftohtė i shtohen mishi i bluar, veza e tundur, kripa, piperi, majdanozi i grirė hollė dhe aq miell,sa masa tė bėhet e trashėsisė sė brumit tė petullave. Pasi tė pushojė brumi ½ orė, qoftet qiten me lugė tė vogėl nė vaj tė nxehtė. Fėrgohen nga tė dyja anėt dhe futen nė kos me hudhėr tė shtypur dhe pak kripė.
Shėrbehen tė ftohura.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9481

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi