Bukė e skuqur

Shko poshtė

Bukė e skuqur

Mesazh nga Andi prej 2015-03-15, 15:59

Pėr 6 vetė

* 400 g miell
* 2 vezė
* 300 g djathė i bardhė i grirė
* 3 lugė djathė kaēkavall i grirė
* 1 filxhan vaj ulliri
* pak piper

Pėrgatitja:

- Pėrzieni nė njė tas vezėt me 250 g nga djathi i bardhė i grirė, djathi kaēkavall, 3/4 e vajit, miellin, piperin dhe 1.5 filxhan ujė.

- Rriheni derisa tė krijohet njė masė e ngjeshur.

- Hidheni vajin e mbetur nė njė tepsi. Shtrijeni atė nė tė gjithė tepsinė dhe vendosni masėn e krijuar, duke i dhėnė formėn e tepsisė.

- Djathin e mbetur hidhjani pėrsipėr bashkė me piperin.

- Piqeni bukėn nė furrė me temperaturė 200 gradė pėr rreth 45 minuta.

- Servireni tė ngrohtė.

- Mund tė shoqėrohet me gjellėn e drekės ose me meze tė ndryshme.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9481

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi