Kraharor pule tė mbushura me spinaq dhe djathė

Shko poshtė

Kraharor pule tė mbushura me spinaq dhe djathė

Mesazh nga Andi prej 2015-03-15, 15:50Materialet pėr 6 veta:

* 1 filxhan me djathė tė grirė imtėsisht
* 1 filxhan me djathė Parmesan
* 1/4 lugė ēaji kripė
* 1/4 lugė ēaji pudėr hudhre
* 1/4 lugė ēaji piper i zi
* spinaq i prerė
* 1 vezė
* 6 copa kraharor pule
* 1/2 filxhan verė tė bardhė

Pėrgatitja:

Pėr tė pėrgatitur mbushjen pėrzieni 7 pėrbėrėsit e parė. Ngrohini nė temperaturėn 350 gradė.

Ndajini copat e mishit tė pulės nė dy pjesė dhe hidhni nė mes tė masėn e pėrgatitur. Mbėshtillini, spėrkatini me verė dhe mbėshtillini me letėr kuzhine.

Vėrini tė piqen nė temperaturėn 350 gradė pėr 30 min duke i spėrkatur herė pas here copat e mishit me verė. Kėshillohet qė tė spėrkatet dhe pjata ku do tė serviret mishi me pak verė (pėr 6 persona).

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9481

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi