Dentisti vret pacienten duke i shkulur 20 dhembė njėherėsh!

Shko poshtė

Dentisti vret pacienten duke i shkulur 20 dhembė njėherėsh!

Mesazh nga Andi prej 2015-03-12, 23:01Njė grua 64-vjeēare ka ndėrruar jetė nė duart e dentistit pasi ky i fundit i shkuli 20 dhėmbė njėherėsh. Dentisti anglez, Rashmi Patel, u pezullua nga detyra dhe rrezikon burgun, si pėrgjegjės pėr shkaktimin e vdekjes sė 64-vjeēares Judy Gan.

Gruaja duhet tė shkulte dhėmbėt qė po

i krijonin probleme, por dentisti nė vend qė tė planifikonte seanca tė ndryshme pėr shkuljen e tyre, ia shkuli tė gjitha njėherėsh duke thėnė, “E dija se ēfarė po bėja”.

Gjatė kėtij operacioni, gruaja humbi vetėdijen, por mjeku nuk dėgjoi stafin i cili i kėrkonte qė tė pezullonte gjithēka. Vetė gruaja, pasi u pėrmend pėr disa ēaste i kėrkoi qė tė ndalonte, por doktor Patel tha se nuk kishte arsye pėr kėtė gjė.

Gradualisht gjendja shėndetėsore e Gan u pėrkeqėsuan, dhe vetėm atėherė mjeku lajmėroi ndihmėn e shpejtė, por 64 vjeēarja ndėrroi jetė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9453

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi