Ribery:Franca mė ka zhgėnjyer, do marr shtetėsinė gjermane

Shko poshtė

Ribery:Franca mė ka zhgėnjyer, do marr shtetėsinė gjermane

Mesazh nga Andi prej 2015-02-26, 21:20Ai vetė nuk mund tė veshė fanelėn e Gjermanisė pasi ka veshur plot 81 herė nė atė tė Francės, por Frank Ribery nuk pėrjashton mundėsinė qė njė ditė djali i tij tė luajė me pėrfaqėsuesen gjermane.

Futbollisti francez, qė luan pėr Bajernin qė prej vitit 2007 deklaroi pėr “Bild” se nė Gjermani ndjehet mirė dhe se nuk ka ndėrmend tė rikthehet nė Francė.

“Tė bėhem njė shtetas gjerman? Pse jo. Nė pėrfundim tė karrierės time si futbollist besoj se do tė vazhdoj tė qendroj nė Mynih. Ndjehem mjaft mirė nė Gjermani. Mund tė marrė nėnshtetėsinė gjermane edhe pėr tė mirėn e familjes dhe tė ardhmes sė fėmijėve tė mi. Tashmė kam pėrvetėsuar mentalitetin gjerman dhe mė pėlqen shumė”, thotė ai.

“Vajza qesh me theksin tim tė gjermanishtės, ndėrsa djali Saif ka lindur kėtu. Ata qė tė dy ndjehen shumė mirė kėtu dhe kanė shumė miq gjermanė”, shtoi ish-futbollisti i kombėtares franceze.

Ribery hoqi dorė prej kombėtares dhe nuk ishte pjesė e skuadrės qė luajti nė botėrorin e Brazilit, duke ngjallur shumė debate nė median sportive franceze.

“Jam i zhgėnjyer me atė qė u tha pėr arsyet pse nuk shkova nė botėror. Fundja prania e Francės atje ishte edhe pėr meritėn time. Megjithatė, tashmė pėr mua ka marrė fund ēdo gjė, nuk shoh mė televizion francez dhe as lexoj mė gazetat e tyre”, deklaron mesfushori i Bajernit.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi