“Lufra”, paska qenė me qumėsht pluhur !!

Shko poshtė

“Lufra”, paska qenė me qumėsht pluhur !!

Mesazh nga Andi prej 2015-02-21, 17:42E kemi konsumuar ēdo ditė, ka qenė njė produkt kryesor pėr shumė familje shqiptare e megjithatė ja ku na vjen lajmi tė cilit i druhemi sa herė vendosim ndonjė produkt ushqimor nė tavolinė: A ėshtė i sigurt? Nė kėtė rast jo, nuk paska qenė. Nga policia e Fierit lajmėrohemi se ka nisur njė procedim penal ndaj shtetasit A.Ndreka, pronar i fabrikės sė qumėshtit dhe nėnprodukteve tė tij “Lufra”. Sipas hetimeve tė sektorit tė luftės kundėr krimit Ekonomik-Financia, Ndreka, 53 vjeē nga fshati Bishtqethm tė rrethit tė Lushnjes pėrdorte qumėsht pluhuri pėr produktet qė nxirrte nė treg (dhe ne qė besonim te qumėshti prej vėrteti). Sipas policisė nė fabrikėn “Lufra” janė gjetur dhe sekuestruar nė cilėsinė e proves materiale sasia prej 1350 kg qumėsht pluhur, sasi kjo e pa deklaruar nė faturat e TVSH-sė e madje as nė etiketat e produkteve. Mbi pronarin e kėsaj fabrike tani rėndon akuza pėr “Fshehje tė tė ardhurave” si dhe “Prodhim I kundraligjshėm i artikujve industrial dhe ushqimor”.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi