Besa mund 3-2 Vllazninė, dy gola nė shtesė.

Shko poshtė

Besa mund 3-2 Vllazninė, dy gola nė shtesė.

Mesazh nga Andi prej 2009-11-29, 20:58

SHKODER- Besa ėshtė rikthyer te fitorja duke mundur 3-2 Vllazninė nė Shkodėr. Takimi i “Loro Boriēit” ka qenė njė thriller i vėrtetė, teksa gjithēka ėshtė vendosur nė minutat shtesė. Kavajasit shėnuan qė nė minutėn e parė tė ndeshjes me anė tė Daniel Xhafės, por nė pjesėn e dytė Vllaznia ndryshoi ritėm dhe Sinani arriti tė barazonte shifrat nė minutėn e 56-tė, pas njė pasimi tė Balės. Ky i fundit do tė shėnonte edhe golin e avantazhit ēerek ore para pėrfundimit, duke krijuar idenė e njė fitore tepėr tė rėndėsishme pėr Vllazninė.

Por minutat shtesė kanė sjellė reagimin e Besės. Nė minutėn e 94-t ishte Ēikalleshi ai qė barazoi shifrat pas njė gabimi tė mbrojtjes shkodrane, ndėrsa nė tė 96-tėn kosovari Liridon Leci shėnoi edhe golin e tretė duke lėnė tė shtangur tifozerinė e Vllaznisė. Me kėtė fitore Besa ngjitet nė kuotėn e 22 pikėve, 10 mė pak se Dinamo. Ndėrkohė nė takimin tjetėr tė ditės sė dielė, Apolonia fitoi 2-0 nė Durrės kundėr Teutės. Bėrkiē dhe Kaēi shėnuan pėr fierakėt nė pjesėn e dytė, duke bėrė qė kjo skuadėr tė ruajė vendin e tretė, nė pritje tė ndeshjes Flamurtari-Tirana qė luhet ditėn e hėnė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi