Besa mund 3-2 Vllazninė, dy gola nė shtesė.

Shko poshtė

Mesazh nga Andi prej 2009-11-29, 20:58

SHKODER- Besa ėshtė rikthyer te fitorja duke mundur 3-2 Vllazninė nė Shkodėr. Takimi i “Loro Boriēit” ka qenė njė thriller i vėrtetė, teksa gjithēka ėshtė vendosur nė minutat shtesė. Kavajasit shėnuan qė nė minutėn e parė tė ndeshjes me anė tė Daniel Xhafės, por nė pjesėn e dytė Vllaznia ndryshoi ritėm dhe Sinani arriti tė barazonte shifrat nė minutėn e 56-tė, pas njė pasimi tė Balės. Ky i fundit do tė shėnonte edhe golin e avantazhit ēerek ore para pėrfundimit, duke krijuar idenė e njė fitore tepėr tė rėndėsishme pėr Vllazninė.

Por minutat shtesė kanė sjellė reagimin e Besės. Nė minutėn e 94-t ishte Ēikalleshi ai qė barazoi shifrat pas njė gabimi tė mbrojtjes shkodrane, ndėrsa nė tė 96-tėn kosovari Liridon Leci shėnoi edhe golin e tretė duke lėnė tė shtangur tifozerinė e Vllaznisė. Me kėtė fitore Besa ngjitet nė kuotėn e 22 pikėve, 10 mė pak se Dinamo. Ndėrkohė nė takimin tjetėr tė ditės sė dielė, Apolonia fitoi 2-0 nė Durrės kundėr Teutės. Bėrkiē dhe Kaēi shėnuan pėr fierakėt nė pjesėn e dytė, duke bėrė qė kjo skuadėr tė ruajė vendin e tretė, nė pritje tė ndeshjes Flamurtari-Tirana qė luhet ditėn e hėnė.