Turpėrimi nė Kupė, mediat duan “kokėn” e Pelegrinit.

Shko poshtė

Turpėrimi nė Kupė, mediat duan “kokėn” e Pelegrinit.

Mesazh nga Andi prej 2009-10-29, 23:37

Pelegrini largohu! E vėshtirė tė jesh mė i qartė. Ka qenė ky titulli i madh i tė pėrditshmes “Marca” pas humbjes turpėruese nė shifrat 4-0 qė Reali i Madridit pėsoi nė Kupė nga skuadra modeste e Alcorcon, e cila militon nė Segunda B nė Spanjė (kategoria e tretė).

Ajo qė konsiderohet si skuadra mė e madhe nė botė u mund nga njė formacion i njė lagje 13 kilometra larg Madridit, madje me njė rezultat qė lė shumė pak vend pėr diskutime. Gjatė natės duke u gdhirė e mėrkura, nė mediat spanjolle thuajse tė gjithė pjestarėt e Realit janė pėrpjekur tė kėrkojnė falje, duke nisur nga trajneri Pelegrini, Guti apo Raul. Tė tre kanė folur pėr njė turp, megjithatė tashmė mediat kėrkojnė edhe largimin e trajnerit kilian qė drejton galaktikėt. “Pelegrini bie me gjithė skuadrėn”, ėshtė njė titull tjetėr i “Marcas”.

Ndėrkohė sipas tė pėrditshmes “AS”, Pelegrini ka dy ndeshje afat pėr tė pėrmirėsuar situatėn, atė me Getafen tė shtunėn nė kampionat dhe derbin me Atletikon javėn e ardhshme. “Gjėja mė qesharake e shekullit”, ėshtė titulli i kėsaj gazete nė faqen 2 referuar disfatės madrilene. Edhe gazetat politike i kanė kushtuar njė rėndėsi tė madhe disfatės sė galaktikėve. “El Mundo” titullon: “Alcorcon galaktike, Pelegrini marsian”, duke e quajtur turp atė qė ndodhi tė martėn me Realin. Ndėrsa “El Pais” nuk kursehet: “Galaksia e Florentinos thėrrmohet nė Alcorcon”.

Natyrisht, nė njė humbje tė tillė tė Realit, gazetat mė tė lumtura kanė qenė ato tė Barcelonės. “Poshtėrim historik” ėshtė titulli i “AS”, ndėrsa “El Mundo Deportivo zgjedh njė fjalė tė vetme: “Poshtėrim”. “AS” flet gjithashtu pėr njė ultimatum pėr Pelegrinin, duke shkruar se kiliani i ka tashmė orėt tė numėruara. Ndėrsa “El Mundo Deportivo” komenton: “Reali bėhet sėrish qesharak nė Kupė, madje mund tė pėsonin njė goleadė akoma mė skandaloze. Njė skuadėr e Segunda B shkatėrron projektin milioner dhe prepotent madrilen”. Madje, kjo gazetė ia kushton 4 faqet e para kėsaj disfate, duke e quajtur njė tėrmet atė qė ndodhi nė Alcorcon.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi