Seria A, Lacio dhe Roma nė njė krizė tė rėndė.

Shko poshtė

Seria A, Lacio dhe Roma nė njė krizė tė rėndė.

Mesazh nga Andi prej 2009-10-29, 23:36

ROME- Fiorentina, Roma dhe Lacio janė tre skuadrat nė krizė nė Serinė A nė kėto momente.

Humbjet radhazi tė tyre kanė krijuar jo pak pakėnaqėsi edhe pse Fiorentina duket ajo qė ka mė pak probleme, pėr shkaks e ka patur njė ecuri mė tė mirė si nė kampionat ashtu edhe nė Ligėn e Kampioneve. Gjithsesi vjollcėt regjistrojnė dy disfata radhazi, me Napolin dhe me Xhenoan. Ndėrkohė Roma e Lacio janė futur nė grumbullim pas humbjeve tė radhės, njėra me Udinezen dhe tjetra me Kaljarin.

Dy ekipet e kryeqytetit janė pėrballur edhe me protestėn e ashpėr tė tifozėve, qė nuk janė pajtuar me rezultatet. Lacio nuk fiton nė 8 ndeshjet e fundit nė Serinė A, njė ecuri nga mė negativet nė historinė e kėtij ekipi. Po kėshtu, Roma regjistron 3 humbje radhazi, me Milanin, Livornon dhe Udinezen, qė e ka futur skuadrėn e Ranierit nė njė krizė tepėr tė rėndė. Edhe nė Europa League skuadra kryeqytetase nuk ka pasur njė ecuri tė mirė. Njė moment tė keq para kėsaj jave ka patur edhe Xhenoa, por fitorja 2-1 me Fiorentinėn ka bėrė qė skuadra e Gasperinit tė dalė nga kriza.

Pavarėsisht rezultateve dhe golave tė shumtė tė pėsuar, Xhenoa ka dhuruar gjithnjė lojė tė bukur nė kėtė fillim sezoni.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi