FIFA: Shqipėria renditet e 93-ta.

Shko poshtė

FIFA: Shqipėria renditet e 93-ta.

Mesazh nga Andi prej 2009-09-04, 23:44

Kombėtarja shqiptare ėshtė ngjitur njė vend nė renditjen e FIFA-s pėr muajin shtator. Ky klasifikim edhe kėtė herė sheh nė krye Brazilin.

Shqipėria ka fituar njė vend nė renditjen e pėrmuajshjme tė FIFA-s, tė publikuar ditėn e mėrkurė. Edhe pse fitoi 6-1 kundėr Qipros dhe ka fituar 13 pikė, ngjitja pėr kombėtaren shqiptare ka qenė minimale. Tashmė Shqipėria ndodhet nė vendin e 93-tė, me 360 pikė. Natyrisht, njė rezultat pozitiv me Danimarkėn do tė bėnte qė shumė gjėra nė kėtė renditje tė ndryshonin. Ndėrkohė, edhe pėr kėtė muaj, Brazili kryeson klasifikimin e FIFA-s, i ndjekur ashtu si nė gusht, nga Spanja dhe Holanda. Italia ka bėrė njė hap pėrpara, duke u barazuar me pikė me Gjermaninė dhe duke ndarė me tė vendin e katėrt. E gjashtė ėshtė Rusia e Hidink dhe pas saj Anglia e Fabio Kapelos. Nė 10-shen e parė ndodhen edhe skuadra si Argjentina, Kroacia e Franca.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi