Chelsea fiton kundėr Manchester United, Ancelotti: I kėnaqur

Shko poshtė

Chelsea fiton kundėr Manchester United, Ancelotti: I kėnaqur

Mesazh nga Andi prej 2009-08-09, 22:06

LONDER- Chelsea ka triumfuar kundėr Manchester Unitedit pas ekzekutimit tė gjuajtjeve nga pika e bardhė nė ndeshjen e zhvilluar sot nė stadiumin Wembley. Ndeshja e sotme konsiderohet si ndeshja qė hap sezonin e ri futbollistik nė Angli.
“Community Shield 2009”, e zhvilluar ndėrmjet fituesve tė FA Cup (Chelsea) dhe fituesve tė Premier Ligės (Manchester United), pėrfundoi me rezultat tė barabartė 2-2, por pas ekzekutimit tė penalltive, Blutė dolėn mė tė suksesshėm.

“Jemi tė lumtur sepse fituam njė ndeshje shumė tė vėshtirė. Manchesteri luajti mė mirė se Chelsea nė gjysmėn e parė. Ata shėnuan gol dhe pėr ne ishte njė pjesė shumė e vėshtirė. Pjesa e dytė ishte mė e mirė pėr Chelsean, sepse shfaqėm mė shumė forcė nė lojė dhe mė shumė kualitet”, theksoi trajneri Ancelotti pėr “Sky Sports News”

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi