FSHF,rrėzon kėrkesėn e klubeve pėr ndryshim tė strukturen

Shko poshtė

FSHF,rrėzon kėrkesėn e klubeve pėr ndryshim tė strukturen

Mesazh nga Andi prej 2009-07-23, 10:11

Federata e Futbollit ka hedhur poshtė kėrkesėn e disa klubeve pėr ndryshim tė strukturės sė kampionatit nga 12 nė 16 skuadra. Vendimi i Komitetit Ekzekutiv pėrcakton se edhe pėr sezonin e ardhshėm Superliga do tė jetė e njėjtė, pra me 12 ekipe dhe 3 faza.

TIRANE- Federata Shqiptare e Futbollit i ka thėnė jo strukturės me 16 skuadra pėr sezonin 2009-2010 tė Superligės, tė propozuar nga njė pjesė e klubeve. Nė mbledhjen e sė mėrkurės, Komiteti Ekzekutiv ka vendosur qė struktura edhe pėr kėtė sezon tė jetė e njėjtė, pra me 12 skuadra dhe me 3 faza. Nė kėtė mėnyrė, bie ēdo shpresė e klubeve si Partizani, Elbasani, Bylis dhe Lushnja pėr tė luajtur nė Superligė.

Ata do tė jenė pjesė e Kategorisė sė Parė tė futbollit shqiptar sezonin e ardhshėm. Po kėshtu, Komiteti ka vendosur qė ndryshimi i strukturės tė mos jetė mė kompetencė e tij, por e Asamblesė sė pėrgjithshme njėherė nė 4 vjet, nė mėnyrė qė tė parandalohen kėrkesa tė tjera tė ngjashme nė tė ardhmen. Njė tjetėr vendim nė mbledhjen e federatės ishte ai pėr fillimin e aktiviteteve futbollistike.

Kėshtu, Superliga do tė startojė mė 23 gusht, Kategoria e Parė mė 29 gusht dhe ajo e dytė mė 20 shtator. Sezoni do tė nisė edhe kėtė vit me finalen e Superkupės mes Tiranės dhe Flamurtarit qė do tė luhet mė 16 gusht.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi