Liga e Kampioneve,Tirana humb ne Norvegji 4-0 nga Stabaeku.

Shko poshtė

Liga e Kampioneve,Tirana humb ne Norvegji 4-0 nga Stabaeku.

Mesazh nga Andi prej 2009-07-23, 10:06

• Me mungesa tė shumta dhe nė njė fushė tė vėshtirė pėr shkak tė barit artificial, kampionėt e Shqipėrisė nuk kanė mundur tė bėjnė dot mrekullinė. Rezistenca e Tiranės zgjati vetėm ēerek ore.

TIRANE- Tirana i ka dhėnė lamtumirėn Ligės sė Kampioneve, pas disfatės 4-0 nė Norvegji nga Stabaeku. Me mungesa tė shumta dhe nė njė fushė tė vėshtirė pėr shkak tė barit artificial, kampionėt e Shqipėrisė nuk kanė mundur tė bėjnė dot mrekullinė. Rezistenca e Tiranės zgjati vetėm ēerek ore, pasi norvegjezėt mė pas ishin tė papėrmbajtshėm. Nė minutat 16’ dhe 18’ u shėnuan dy gola me anė tė mbrojtėsit Segerstrom. Qė nga ky moment, nė fushė ka patur vetėm njė skuadėr. Stabaeku ka humbur disa mundėsi tė tjera nė pjesėn e parė, por nė fundin e saj ka gjetur edhe golin e tretė me autor suedezin Berglund. Nė pjesėn e dytė gjėrat nuk kanė ndryshuar shumė nė fushėn e lojės, pasi skuadra norvegjeze nuk e ka ulur pėr asnjė moment ritmin. 10 minuta nga fillimi i kėsaj pjese, vendasit arritėn tė realizojnė edhe golin e katėrt, me autor Farnerud, qė goditi fort nga hyrja e zonės. Tirana e mbylli ndeshjen me 10 vetė pėr shkak tė kartonit tė kuq tė marrė nga francezi Mohelebi, i futur nė fushė vetėm nė pjesėn e dytė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9515

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi