Hosting Falas - Njė liste me faqe qe ofrojnė host free

Shko poshtė

Hosting Falas - Njė liste me faqe qe ofrojnė host free

Mesazh nga Andi prej 2009-04-28, 22:40

Liste me hostues pa pagese. Zgjidhni njė dhe vazhdoni punėn tuaj. Por kini parasysh se shumė prej kėtyre hostuesve kanė kufizime nga me te ndryshmet ne sherbimet e tyre. Njė host free ėshtė ashtu siē ka dhe emrin, pra falas dhe gjėrat falas ne shumicen e rasteve nuk janė me te mirat

http://www.110mb.com/ 5 GB Space - FREE
http://home.altervista.org/site/ 100 MB
http://www.hostingvirtuale.com/ 300 mb
http://crazywap.net 500 MB
http://www.topcities.com/ 150 MB
http://free.prohosting.com/ 100 MB
http://www.freeservers.com/ 5 MB
http://www.myblue.cc/ 30 MB
http://www.fortunecity.it/ ND
http://www.web1000.com/ ND
http://www.freewebsites.com/ 2 MB
http://www.quipo.it/registrazione/home.asp 25 MB
http://www.subitoinrete.com/index.htm ND
http://digiland.libero.it/sitipersonali/index.php 25 MB
http://xoom.virgilio.it/Home.php ND

http://www.sessocities.net/ 50 MB ( Free Adult Host )
http://www.elib.org/cheap/spazio-web-gratis.htm 20 MB
http://www.9cy.com/ 250 - 100 MB
http://www.741.com/ 100 MB
http://www.t35.com/ ND
http://www.xoopiter.com/ 250 MB
http://geocities.yahoo.com/ 15 MB
http://www.topcities.com/ 150 MB
http://www.bravenet.com/?afilid=1350753071 100 MB
http://150m.com/ 100 MB
http://www.100webspace.com/ 100 mb
http://www.1asphost.com/ 100 mb
http://www.0catch.com/ 100 mb e 250 mb
http://www.1webspace.biz/index.php 555 mb
http://tekcities.com/ 5 GB
http://www.greatnow.com/ 150 mb
http://www.webhosting4free.org/index.php 444 mb
http://www.fbhosting.com/ 50 mb
http://www.xenith.com/ 1.5 GB
http://0pays.com/ 500 mb
http://www.emaxmedia.net/hosting.php 5 gb
http://www.miotuo.com mb illimitati ( procedura non automatica )
http://www.netsons.org 100mb

http://www.100webspace.com/ 100 mb
http://www.1asphost.com/ 100 mb
http://www.0catch.com/ 100 mb e 250 mb
http://www.1webspace.biz/index.php 555 mb
http://tekcities.com/ 5 GB
http://www.greatnow.com/ 150 mb
http://www.webhosting4free.org/index.php 444 mb
http://www.fbhosting.com/ 50 mb
http://www.xenith.com/ 1.5 GB
http://0pays.com/ 500 mb
http://www.emaxmedia.net/hosting.php 5 gb

(zeriyt)

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hosting Falas - Njė liste me faqe qe ofrojnė host free

Mesazh nga lorenc prej 2009-04-29, 21:01

per ne qe nuk jemi te informuar per hostues a mund te na shpjegosh???????
avatar
lorenc

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 390
Age : 25
Vendodhja : lezhe
Koha e lire : intenet
Puna : paradite rri masdite pushoj
Registration date : 10/12/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 1
<b>Kredite</b> Kredite : 3942

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hosting Falas - Njė liste me faqe qe ofrojnė host free

Mesazh nga Andi prej 2009-04-30, 07:26

@lorenc shkruajti:per ne qe nuk jemi te informuar per hostues a mund te na shpjegosh???????

cfare te spjegoj lorenc?

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hosting Falas - Njė liste me faqe qe ofrojnė host free

Mesazh nga lorenc prej 2009-05-25, 21:39

qa esht nje hostues???
avatar
lorenc

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 390
Age : 25
Vendodhja : lezhe
Koha e lire : intenet
Puna : paradite rri masdite pushoj
Registration date : 10/12/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 1
<b>Kredite</b> Kredite : 3942

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hosting Falas - Njė liste me faqe qe ofrojnė host free

Mesazh nga Andi prej 2009-05-25, 23:12

@lorenc shkruajti:qa esht nje hostues???

Hosti ose Web hosting, jane kompani qe kane kompiutera te lidhur me internetin 24/7. Keto kompiutera quhen servera dhe kane numer IP qe bejne te mundur gjetjen e tyre nga kompiutera te tjere te lidhur me internetin.
Nqs ti krijon nje website te gjitha te dhenat,shkrimet etj, qe perdor per te hapur kete website ruhen ne keto servera,

pra me pak fjale eshte si nje memorie virtuale, ashtu sic ruan ti ne pc-ne tende dokumentat,mp3,programe etj,e njejta procedur ndodh edhe me keto servera.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9514

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hosting Falas - Njė liste me faqe qe ofrojnė host free

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi