Ēfarė mendoni?

Shko poshtė

Ēfarė mendoni?

Mesazh nga Demir prej 2009-03-25, 22:18

Pėrshėndetje pėr tė gjithė,


Jo mė herėt se para dy muaj, hapem njė faqe tė re shqipėtare pėr shfrytėzuesit shqipėtarė tė internetit (http://www.top.al), njė faqe ku pėr njė periudhė shumė tė shkurtėr ėshtė krijuar njė komunitet virtual i rinisė shqipėtare. Kėtė faqe e kemi hapur nė bashkėpunim me kompaninė Estoniane pėr internet Rate Solutions (http://www.ratesolutions.eu), e cila sot ka faqe tė tilla nė 30 vende tė Europės dhe me njė tempo shumė tė shpejtė, zgjerohet edhe nė vende tė tjera.

Kjo ėshtė e para herė qė kemi njė faqe tė tipit tė tillė nė Republikėn e Shqipėrisė. Deri mė tani, shoqėria elektronike shqipėtare ka shfrytėzuar faqe tė mėdha nė gjuhėn angleze dhe gjuhė tė tjera ndėrkombėtare si Facebook.com ose Hi5.com. Unė jam shumė i kėnaqur qė me ndihmė tė kompanisė sė lartėpėrmendur, patėm mundėsi tė hapim dhe menaxhojmė njė faqe tė tillė edhe nė gjuhėn shqipe, gjė qė deri tani I ka munguar shumė rinisė sonė.

Top.al ėshtė njė ambient virtual ku rinia shqipėtare mund tė kalon kohėn e tyre tė lirė dhe tė argėtohen nė faqe me shumė opcione interesante, si pėr shembull:

- tė gjejnė miq tė ri
- tė komunikojnė me miq tė vjetėr shkollor dhe kolegė
- tė shikojnė kush ka vizituar profilin e tyre, dhe si i kanė vlerėsuar fotografitė e tyre
- t'i koleksionojnė tė gjitha video klipet e tyre mė tė preferuara nė njė vend
- tė krijojnė albumin e tyre dhe tė shtojnė fotografi nė tė /100MB hapėsirė falas/
- tė argėtohen duke luajtur lojra online /nė faqe kemi mbi 15000 lojra/
- tė krijojnė blogun e tyre personal
- mund t'i vlerėsojnė dhe komentojnė fotografitė e anėtarėve tė tjerė nė faqe, bloget, albumet, video klipet, lojrat etj.
- nė Top.al mund tė argėtohen me shumė opsione tjera interesante.

Me njė fjalė, kjo ėshtė si njė shoqėri reale reth nesh, por shumė mė e madhe dhe me karakteristika tė tjera. Webfaqet sociale si Top.al definitivisht bėjnė zgjerimin e horizontit komunikues tė tė rinjėve. Nėse para 100 viteve fshati ishte njė vend ku stėrgjyshit tanė kanė kaluar tėrė jetėn, para 20 viteve ajo ishte shkolla ose blloku juaj ku zhvilluat shoqėrinė tuaj dhe u rritėt, kurse tani mund tė bisedoni dhe tė shoqėroheni me miq nga cilido kėnd i botės, pavarėsisht nga shkolla, universiteti apo vendi i punės qė keni.

Top.al posedon njė dizajn mjaftė tė mrrekullueshėm dhe modern, njė platformė unike, teknikisht shumė tė zhvilluar dhe shumė stabile, dhe mė kryesore qė nuk duhet harruar tė notifikoj ėshtė qė e tėra platform ėshtė 100% nė gjuhėn shqipe. Shqipėria zhvillimin dhe suksesin e madh tė internetit e ka ende pėrpara dhe ne besojmė qė shoqėria jonė ka ambientin mė tė mirė pėr aktivitete virtual, dhe qė Top.al sė shpejti tė bėhet njė vendtakim i rinisė shqipėtare nė botėn virtuale.

Regjistrimi nė http://www.top.al ėshtė plotėsisht FALAS pėr tė gjithė pėrdoruesit dhe qė sot, kėsaj shoqėrie sociale mund t’i bashkangjitet gjithkush. Gjithēka qė neve na novijitet ėshtė tė krijoni profilin tuaj nė kėtė faqe, dhe tė shprehni opinionin tuaj, vallė mund tė arrijmė synimin tonė final, qė kjo faqe tė bėhet njė ndėr rrjetet sociale mė tė njohura nė botėn shqipėtare?


- http://www.top.al -
avatar
Demir

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 34
Vendodhja : Albania
Registration date : 25/03/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3409

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi