Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Shko poshtė

Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga Andi prej 2008-12-20, 08:56

Elizabeth Barret eshte 17 muajsh. Ajo duket dhe sillet si ēdo bebe e moshes se saj, por Elizabeth mund te lexoje. Nena e saj, Katy, nje patologe e te folurit qe eshte martuar me Michael, nje tjeter patolog i te folurit, thote se pjesa me e madhe e njerezve nuk besojne se foshnja e tyre lexon. Perveē leximit te perditshem te librave, ne kohen e lojes nena shkruan nje fjale ne leter dhe Elizabeth e gjen. Katy shpjegon se Elizabeth jo vetem qe lexon fjale, por edhe i shkruan ato. Nena eshte e bindur se gjuha e shenjave ndihmoi aftesite ne te lexuar te vajzes. Po ēfare mendon doktori? Steve Stripilng, pediatri i Elizabeth thote se qe ne muajin e 14-te ajo lexonte fjalen avokado. “Shtanga ne vend”, thote ai.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9453

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga superangel girl prej 2008-12-20, 19:17

o Andi ē'jane keto ēmendurina, keto jane budallalleqe eshte e veshtire ti besosh une per vete me duket diēka e pabesueshme si mund te lexoj dhe shkruaj bebja 17-muajshe :qesh me lot:
avatar
superangel girl
°l||l° andi's angel °l||l°
°l||l° andi's angel °l||l°

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 654
Age : 24
Vendodhja : ka humbur fare.........
Koha e lire : tennis,pc
Puna : s'ka fare
Registration date : 06/12/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 6
<b>Kredite</b> Kredite : 3462

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga Andi prej 2008-12-20, 20:04

@superangel girl shkruajti:o Andi ē'jane keto ēmendurina, keto jane budallalleqe eshte e veshtire ti besosh une per vete me duket diēka e pabesueshme si mund te lexoj dhe shkruaj bebja 17-muajshe :qesh me lot:

bota eshte e madhe, :15:

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
avatar
Andi
WebMaster
WebMaster

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 30
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 9453

Shiko profilin e anėtarit http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga Shejtanka prej 2008-12-21, 19:40

@Andi shkruajti:
@superangel girl shkruajti:o Andi ē'jane keto ēmendurina, keto jane budallalleqe eshte e veshtire ti besosh une per vete me duket diēka e pabesueshme si mund te lexoj dhe shkruaj bebja 17-muajshe :qesh me lot:

bota eshte e madhe, :15:


Ajo bebja rrezik per dy vjet vete ne universitet.
avatar
Shejtanka
Special V.I.P
Special   V.I.P

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 433
Age : 26
Vendodhja : taaaaaaa....ja ku jam...
Koha e lire : varet
Puna : Jam me pushime...
Registration date : 09/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 9
<b>Kredite</b> Kredite : 3525

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga The Bloody Alboz prej 2009-02-06, 13:56

kjo kot fare me 17 mujeshe lexoka,un shtat mujsh hyna ne klas te pare,......
avatar
The Bloody Alboz
T.B.A
T.B.A

Online
Offline

Male
Numri i postimeve : 3348
Age : 27
Vendodhja : ai cuni ne avtarin tim..:D:D
Koha e lire : mmmm anej- knej
Puna : koh e lire..:P
Registration date : 05/02/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 11
<b>Kredite</b> Kredite : 6341

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga donjeta-teen angeles prej 2009-02-20, 21:08

Ka shanca mos thuani ashtu
si dihet
vetem se un di qe nje djal 7 vjeqar kishte aq shum aftesi sa qe,ne at mosh i mesonte profesorat e fakluteteve
avatar
donjeta-teen angeles

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 169
Age : 26
Vendodhja : Kosove
Koha e lire : Lexoj,ne internet,dal te eci dhe flas me shoqen time me te mire,degjoi muzik,shikoi tv etj etj.
Puna : N'shkoll
Registration date : 28/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 9
<b>Kredite</b> Kredite : 3512

Shiko profilin e anėtarit http://www.freewebs.com/casiangeleskosova

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga dreamysmart prej 2010-05-08, 16:24

2 vjec merr doktoraturen ajo Razz
avatar
dreamysmart

Online
Offline

Female
Numri i postimeve : 328
Age : 25
Vendodhja : jo atje ku dua..
Koha e lire : lexoj libra kohe e pa kohe...
Puna : te shkoj ne shkolle :P
Registration date : 29/04/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 3347

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bebja 17-muajshe qė shkruan e lexon.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi