Live Grande Fratello 9
Gallery


Staffi
Seks 2 herė nė javė, ja cilat janė pėrfitimet

2015-03-27, 23:26 nga AndiPėrfitimet e tė bėrit seks janė tė shumta por organi qė pėrfiton mė shume nga tė gjithė ėshtė zemra.  Tė bėrit seks tė paktėn dy herė nė javė ul rrezikun e goditjes nga infarktet. Seksi nė kėtė mėnyrė, duket se ėshtė zgjidhja pėr ta mbajtur zemrėn tuaj tė re.

Sipas hulumtimeve nga shkencėtarėt nė Institutin e Neu England Research (Massachusetts), tė publikuar nė gazetėn Amerikane tė Kardiologjisė, tė bėrit seks dy herė nė javė ul me 45% rrezikun e pėsimit tė njė infarkti nė zemėr ose zhvillimin e sėmundjeve kardio-vaskulare.

Hulumtuesit amerikanė kanė pėrfshirė mė shumė se 1.000 burra tė moshės mes 40 dhe 70 vjeē, tė cilėt ishin pjesė e njė projekti afatgjatė, i cili filloi nė vitin 1987.

Tė gjithė pjesėmarrėsit u ndoqėn pėr 16 vjet, dhe u pyetėn se sa herė kanė pasur marrėdhėnie seksuale gjatė javės, muajit dhe vitit.

Testet klinike, tė cilėve ata iu nėnshtruan, pėrfshinė edhe kontrollin e shėndetit tė zemrės, apo praninė e mundshme tė sėmundjeve kardiovaskulare.

Rezultatet e kėtij studimi treguan se ata qė kishin marrėdhėnie seksuale tė paktėn dy herė nė javė, kishin mė pak gjasa pėr tė zhvilluar sėmundje kardiovaskulare se sa ata qė nė vend tė kėsaj kanė pasur marrėdhėnie seksuale njė herė nė muaj apo edhe mė pak.

Komentet: 0

KRIJO GRUPIN TEND
identifikimi

Harrova fjalkalimin
 
Profili Im
• Informacion
• Preferenca
• Firma Juaj
• Avatar

Social
• Chatbox
• Friends and Foes
• Memberlist
• Groups

Messages
• Inbox
• PM sent

Other
• Watched topic
Keywords

2  3  1  

Vizitor : 0
Hidden : 0
Rregjistruar : 0
Perdorues :
Rifresko Shiko Vendodhjen